Kolejne ważne oświadczenie z Pałacu Kensington !

niedziela, 29 stycznia 2017

Dziś na oficjalnym twitterowym koncie Pałacu Kensington, pojawiło się kolejne ważne oświadczenie. Tym razem dotyczy księżnej Diany, matki Williama i Harry'ego. Otóż książęta podjęli decyzję o wykonaniu posągu Diany, który będzie się znajdował na terenie Kensington !


Z okazji 20-lecia śmierci ukochanej matki, królewscy bracia postanowili oddać jej cześć w sposób pomnika, który będzie wspominał najpiękniejsze chwile z nią, które spędzili w latach dzieciństwa. Chcą także w ten sposób docenić jej wielki wpływ na Wielką Brytanię.


Również z tego powodu, William i Harry powołali komisję, w której będą zbierane pieniądze na budowę rzeźby. Jej członkiniami została siostra zmarłej księżnej, Lady Sarah oraz jej przyjaciółka, Julia Samuel. Mówi się, że statua zostanie skończona pod koniec 2017 roku, ale to na razie wstępne przypuszczenia.


Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?


13 komentarzy

 1. Uważam, że jest to piękny gest, który na zawsze upamiętni Dianę :)
  Czekam na budowę tej rzeźby :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny gest :) ale jak to mają zbierać pieniądze? sami mają ogrom forsy to spokojnie z tego mogliby się szarpnąć na taki pomnik sami....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, trochę wstyd, że chcą zbierać na to pieniądze. Co innego gdyby ktoś inny, obcy tak zrobił, albo gdyby ludzie sami im zaproponowali zasponsorowanie pomnika. Rozczarowanie

   Usuń
  2. Mówiąc szczerze też mnie to zaskoczyło. Skoro sami wyszli z taką inicjatywą postawienia pomnika, to również i sami powinni za niego zapłacić razem ze Spencerami. Dla nich to przecież żaden wydatek.

   Usuń
  3. Myślę, że w takich sytuacjach tzn. gdy znane osoby proszą o wsparcie takich inicjatyw to zazwyczaj chodzi o to żeby coś zrobić razem a dzięki temu być może taka inicjatywa będzie poszerzona o inne działania i mimo wszystko zorganizowanie takiej zbiórki to również piękna forma upamiętnienia Diany bo każdy może się do niej przyczynić :)

   Usuń
  4. porażka! zgadzam się w 100%!

   Usuń
 3. Wspaniała decyzja.Pałac Kensington to było ulubione miejsce Diany,więc umiejscowienie tam rzeźby jak najbardziej odpowiednie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały pomysł i nie mogę się doczekać efektu końcowego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny gest! Oby tylko pomnik był ładnie wykonany

  OdpowiedzUsuń
 6. Zbieranie pieniędzy na ten cel to szczyt żenady. Spóźnili się trochę z pomnikiem, bo do sierpnia na pewno nie zdążą, a odsłonięcie mogłoby być w 20 rocznicę śmierci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No prawdopodobnie nie, ale to na pewno nie była łatwa decyzja. Na pewno o tym rozmawiali z różnymi przedstawicielami i zastanawiali się czy zaakceptują to Brytyjczycy. Przecież nie mogą ot tak robić wszystko po swojemu bez jakiegokolwiek porozumienia ze społeczeństwem (chodzi mi o sprawy publiczne). Dla Brytyjczyków Diana była ważną osobą dlatego chcą by oni też zaangażowali się w chęć zbudowania pomnika poprzez fundusze, dzięki którym chcą oddać hołd zmarłej. Wiliam i Harry zapewne chcą aby w budowę posągu brali też udział fani księżnej. Przecież nie muszą płacić milionów :).

   Usuń