Wizyta księżnej Kate w Shout 85258 + Inwestytura na Zamku Windsor + więcej

środa, 26 stycznia 2022

 Dziś księżna Cambridge odbyła pierwsze, samodzielne wyjście w 2022 roku! Mianowicie odwiedziła siedzibę organizacji Shout 85258, aby podsumować jej dotychczasowe działania na rzecz wsparcia dla osób zmagającymi się z problemami zdrowia psychicznego. Oprócz wyjścia Kate, również w poście opisałam kolejną inwestyturę z udziałem księcia Williama oraz pogrzeb Calire Tomlinson, na którym Jego Królewska Wysokość był obecny. Po więcej informacji, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal


Na początku trochę informacji o Shout 85258. Jak jest napisane na oficjalnej stronie organizacji:

Shout 85258 to bezpłatna, poufna usługa wsparcia wiadomości tekstowych 24/7 dla każdego, kto ma problemy. Wystartowaliśmy publicznie w maju 2019 roku i przeprowadziliśmy 1 000 000 rozmów z osobami, które są niespokojne, zestresowane, przygnębione, mają skłonności samobójcze lub są przytłoczone i potrzebują natychmiastowego wsparcia.

Jej Królewska Wysokość została zaproszona do uczestniczenia w niezwykle ważnym wydarzeniu dla tejże organizacji, ponieważ liczba przeprowadzonym rozmów z podopiecznymi przekroczyła milion! Jak podano do informacji publicznej, wykonano dokładnie 1 milion konwersacji z udziałem 386 000 osób z Wielkiej Brytanii, w tym 4 na 10 osób, które tej pomocy potrzebowały po raz pierwszy.

Embed from Getty Images


Jej Królewska Wysokość wysłuchała ekspertów - Marka Unglessa (dyrektora Data Insights) oraz dr. Jean O'Hara (członkini zarządu) na temat statystyki dotyczącej najczęstszych powodów korzystania z pomocy organizacji Shout. W pierwszej trójce uplasowały się: samobójstwo (34%), depresja (32%) oraz stany lękowe/stres (31%). 

Embed from Getty Images


Księżna miała okazję porozmawiać z wolontariuszami organizacji, aby usłyszeć ich historie i zobaczyć, w jaki sposób rozmowa wpływa na samopoczucie drugiego człowieka. Dowiedziała się, że przede wszystkim ich empatyczne podejście pomaga ludziom czuć się bezpiecznie, spokojnie i wiedzieć, że jest się słuchanym.

Embed from Getty Images


Wśród wolontariuszy znalazł się 12-letni Leo Street, który - w celu wsparcia organizacji Shout - przez cały rok spał na zewnątrz w namiocie. W ciągu całej swojej działalności, zebrał około 8 000 funtów. 


Jak skomentowała dyrektor naczelna organizacji Shout, Victoria Hornby:

Chcielibyśmy podziękować księżnej Cambridge za pomoc w uczczeniu zaangażowania naszych wybitnych wolontariuszy, zbieraczy funduszy oraz lekarzy praktyków, którzy umożliwili nam zapewnienia miliona godzin wsparcia zdrowia psychicznego osobom znajdującym się w bezpośrednim niebezpieczeństwie. Książę i księżna Cambridge oraz The Royal Foundation pomogły setkom tysięcy ludzi w uzyskaniu potrzebnej pomocy.

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Derek Lam 10 Crosby

Kolczyki - Asos

Kozaki - Ralph Lauren

Embed from Getty Images


Filmik z wizyty:***************************************************************************


Wczoraj, na Zamku Windsor, miała miejsce kolejna inwestytura, której przewodniczył książę William. Tego dnia wyróżnienia otrzymali m.in:


Sir David Suchet - brytyjski aktor i producent filmowy; otrzymał tytuł rycerski za zasługi dla dramatu i dobroczynności.


Henry Lewis - brytyjski magik, który przez 30 lat przedstawiał swoje sztuczki publiczności na całym świecie; otrzymał Order Imperium Brytyjskiego za swoje zasługi w zakresie pozyskiwania funduszy i cele charytatywne.


Sierżant Michael Hooper (z lewej) i Posterunkowy Stephen Quartermain - policjanci z hrabstwa Leicesterhsire; otrzymali Queen's Gallantry Medals za sprawnie przeprowadzoną akcję ratunkową po rozbiciu się helikoptera z udziałem ówczesnego właściciela klubu piłkarskiego Leicester City - Vichai Srivaddhanaprabha.


*****************************************************************************


Natomiast 24 stycznia książę Cambridge uczestniczył w nabożeństwie pogrzebowym Claire Tomlinson. Była ona angielską zawodniczką w grze polo, hodowczynią koni oraz trenerką jak i kapitanem angielskiej drużyny narodowej. Pełniła również funkcję nauczycielki księcia Williama w grze polo. Była najwyżej cenioną kobietą w tejże dyscyplinie sportu.


Claire Tomlinson zmarła 13 stycznia 2022 roku w wieku 77 lat.

Embed from Getty Images


1 komentarz