Książę William na otwarciu wyremontowanej siedziby BAFTA w Londynie + więcej

czwartek, 27 stycznia 2022

 Dziś książę William odbył kolejne wyjście - tym razem związane z patronatem nad organizacją BAFTA. Miał okazję uczestniczyć w otwarciu nowo wyremontowanej siedziby Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych w Londynie. Celem tej wizyty było również dowiedzenie się, w jaki sposób organizacja przyczynia się do wsparcia karier młodych ludzi w przemyśle filmowym, grach i telewizji. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części!


twitter.com/RoyalFamily


Jak można było przeczytać w komunikacie Pałacu Kensington:

Nowa siedziba BAFTA będzie wspierać ponad 80 000 osób w rozwoju kariery w branży sztuk kreatywnych i zapewni możliwości rozszerzenia programów nauczania przez BAFTA w całej Wielkiej Brytanii jak i na całym świecie.

W pierwszej kolejności, książę William zwiedził Creative and Future Galleries - nowe pomieszczenie edukacyjne zawierające najnowocześniejszą technologię.

Embed from Getty Images


Następnie porozmawiał ze stypendystami i stypendystkami BAFTA, aby dowiedzieć się, w jaki sposób fundusze, które otrzymali za pośrednictwem BAFTA, pomogły im w rozwoju kariery, w tym poprzez zakup nowego sprzętu lub oprogramowania, koszty relokacji lub kursy szkoleniowe. Nie zabrakło również spotkania z uczestnikami programu mentoringowego BAFTA, w tym ze zdobywczynią nagrody BAFTA, aktorką Suranne Jones oraz Annie Price - prezenterką i byłą podopieczną.

Embed from Getty Images


Jego Królewska Wysokość spotkał się również z projektantem gier, Harrym Petchem, który otrzymał wsparcie w ramach programu BAFTA's Young Games Designers (YGD). Program ten ma na celu inspirować dzieci w wieku 10-18 lat do spróbowania swoich sił w projektowaniu gier jak i poznania tego rodzaju branży. Książę miał okazję zapoznać się z jedną z gier, której zadaniem było promowanie wychwytywania dwutlenku węgla.

Embed from Getty Images


Jak skomentował dzisiejsze wyjście Pałac Kensington:

Dziś książę Cambridge zobaczył efekty wyremontowanego nowego budynku, które znacznie zwiększą wsparcie dla młodych ludzi budujących karierę w tejże branży. Słysząc od młodych ludzi wspieranych przez BAFTA i ich mentorów, jasne jest, że będą mogli najwięcej skorzystać z nowych obiektów - od zupełnie nowego piętra wielofunkcyjnych przestrzeni edukacyjnych po instalację najnowszych technologii w branży. Dobra robota dla wszystkich zaangażowanych.

Embed from Getty Images


Filmik z wizyty:
******************************************************************************


25 stycznia księżna Cambridge odbyła niezapowiedziane wyjścia. W godzinach porannych uczestniczyła w spotkaniu związanym z jej działalnością na rzecz wczesnego dzieciństwa - Centre for Early Childhood.


Tego samego dnia odbyła rozmowę telefoniczną z Jennifer Urquhart - przewodniczącą Johnstons of Elgin. Jest to firma produkująca odzież z tkaniny z kaszmiru.Później Jej Królewska Wysokość, jako patronka Royal College of Obstetricians and Gynaecologists, przeprowadziła rozmowę telefoniczną z prezesem stowarzyszenia, dr Edwardem Morrisem oraz dyrektor naczelną, Kate Lancaster.Prześlij komentarz