Pierwsza inwestytura księcia Williama w nowym roku + więcej informacji!

czwartek, 13 stycznia 2022

 Ze względu na to, że przerwa w szkole księcia George'a i księżniczki Charlotte zakończyła się 11 stycznia, para książęca powoli zaczyna wracać do swoich królewskich obowiązków. Jako pierwszy wyjście odbył książę William. 12 stycznia miał okazję przewodniczyć pierwszej inwestyturze w 2022 roku, która odbyła się tradycyjnie na Zamku Windsor. Oprócz inwestytury, w tym poście również opisałam nowe informacje na temat uroczystości związanych z Platynowym Jubileuszem Królowej Elżbiety II oraz jaką wtedy rolę będzie pełnił książę William. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal


Jak podał do informacji Pałac Kensington:

Kiedy książę przeprowadził swoją pierwszą inwestyturę w 2022 roku, zwróciliśmy uwagę na inspirujące osoby, którzy wspięły się na wyżyny w swoich dziedzinach sportowych i zjednoczyły społeczności poprzez sport. Gratulacje dla wszystkich!


Osoby, które tego dnia otrzymały Order Imperium Brytyjskiego:


Sir Clive Lloyd - były krykiecista pochodzenia gujańskiego i brytyjskiego; otrzymał tytuł Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla tejże dyscypliny sportu.


Reanne Evans - angielska snookerzysta; otrzymała Order Imperium Brytyjskiego za zasługi na rzecz gry bilardowej, w której biorą również udział kobiety.


twitter.com/KensingtonRoyal


Eoin Morgan - irlandzki krykiecista; otrzymał Order Imperium Brytyjskiego za zasługi na rzecz sportu drużynowego - krykieta.


https://twitter.com/KensingtonRoyal


Derrick Evans - instruktor fitnessu, znany jako ,,Mr Motivator''; otrzymał tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za swoje usługi dla promowania zdrowia i sprawności fizycznej.


twitter.com/KensingtonRoyal


Kevin Sinfield - gracz rugby; otrzymał tytuł Oficera Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi na rzecz Rugby League Football oraz organizowanych zbiórek charytatywnych.


*****************************************************************************


6 lutego Królowa Elżbieta będzie obchodzić 70.rocznicę wstąpienia na brytyjski tron! Z tej okazji, w tym roku, organizowane są kilkudniowe uroczystości, które rozpoczną się na początku czerwca. W tych dniach będzie obowiązywał tzw. Bank Holiday czyli dni wolne od pracy. Ze względu na to, że opis wydarzeń znajduje się w kalendarzu wyjść, postanowiłam tutaj uwzględnić tylko te daty, które tam jeszcze nie zostały dopisane:


12-15 maja - W ramach Platynowego Jubileuszu Królowej, ponad 500 koni i ponad 1000 uczestników stworzy 90-minutowy spektakl teatralny, w którym również wezmą udział znani aktorzy, artyści, muzycy. Spektakl będzie uwzględniał międzynarodowe pokazy wojskowe, pokazy taneczne oraz światowe pokazy jeździeckie.

5 czerwca - Platinum Jubilee Pageant; będzie to koncert, podczas którego przedstawiona zostanie historia panowania królowej poprzez widowisko, które będzie również się z składało z ,,River of Hope'' czyli 200 jedwabnych flag, które zostaną powieszone wzdłuż alei The Mall w Londynie tak, aby otrzymać efekt poruszającej się rzeki.

Natomiast w lipcu ukażą się trzy wystawy z okazji wstąpienia królowej na tron. Zostaną one wystawione w Pałacu Buckingham, na Zamku Windsor i w Pałacu Holyroodhouse.


Jeśli ktoś jest zainteresowany przeczytaniem bardziej szczegółowego planu Platynowego Jubileuszu Królowej, zapraszam TUTAJ.


******************************************************************************


Warto też podkreślić to, że książę William odegra jedną z ważnych ról podczas uroczystości wstąpienia królowej Elżbiety na tron. 28 maja, jako pułkownik Gwardii Irlandzkiej, dokona drugiego przeglądu Trooping The Colour Review. Jest to inspekcja wojsk uczestniczących w oficjalnych obchodach urodzin brytyjskiej monarchini. Będzie to wydarzenie otwierające czerwcowe uroczystości.


Prześlij komentarz