Mecz piłki nożnej z udziałem księcia George'a! + Podróż księcia Williama do Zjednoczonych Emiratów Arabskich + więcej

poniedziałek, 24 stycznia 2022

 Czas na kolejną dawkę informacji na temat rodziny z Cambridge! Jak nazwa posta wskazuje - pojawiło się nowe zdjęcie przedstawiające najstarszego syna księcia i księżnej Cambridge, które zostało wykonane podczas szkolnego meczu piłki nożnej. Oprócz tego, również w poście uwzględniono pierwszą w tym roku podróż zagraniczną księcia Williama oraz możliwej nominacji księżnej Cambridge na pułkownika Grenadier Guards. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


Aparat z lampą błyskową mr_gee_alex

Zacznijmy najpierw od księcia George'a. Pojawiły się dwa zdjęcia (w tym jedno z wizerunkiem syna Kate i Williama) z sobotniego, sportowego wydarzenia. Zmagania 8-letniego księcia podziwiał dumny tata, książę William. Po zakończeniu spotkania, Jego Królewska Wysokość zapozował do pamiątkowych zdjęć z drużynami.


****************************************************************************


21 stycznia Pałac Kensington wydał oświadczenie, w którym można przeczytać, że 10 lutego książę Cambridge złoży oficjalną wizytę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich! Ta podróż jest przede wszystkim związana z działalnością księcia Williama na rzecz środowiska, zmian klimatu oraz likwidowania nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami. Jak można przeczytać w oświadczeniu opublikowanym na stronie The Royal Foundation:

[...] Jego Królewska Wysokość został zaproszony do Dubaju na prośbę Biura Spraw Zagranicznych oraz Wspólnoty, by uczcić Narodowe Święto Wielkiej Brytanii podczas Dubai EXPO 2020 i podjąć się pełnego programu wydarzeń promujących związki między Wielką Brytanią, a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Podczas swojej wizyty, Jego Królewska Wysokość zbada, w jaki sposób United for Wildlife współpracuje z partnerami w regionie, promując partnerstwo mające na celu przeciwdziałanie przestępczemu przedsięwzięciu, które stanowi egzystencjalne zagrożenie dla najbardziej kultowego gatunku na świecie. Kraje na całym świecie, w tym Zjednoczone Emiraty Arabskie, podejmują zbiorowe wysiłki, aby uporać się z tym kryminalnym przedsięwzięciem o wartości 150 miliardów dolarów, a podczas swojej wizyty Jego Królewska Wysokość dowie się więcej o partnerstwach publiczno-prywatnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które pomagają to osiągnąć.

Książę William również ma w planie zaprezentować i promować wydarzenie, którego jest organizatorem - The Earthshot Prize. Dla przypomnienia - tegoroczna gala, mająca na celu odnajdywanie kreatywnych rozwiązań aby uniknąć poważnych zmian klimatycznych, odbędzie się w Stanach Zjednoczonych.


**************************************************************************


Z związku ze skandalem z udziałem księcia Andrzeja, syn królowej Elżbiety zrezygnował ze wszystkich stanowisk wojskowych, w tym pełnienia roli pułkownika w Grenadier Guards. 23 stycznia strony internetowe The Times oraz Daily Mail podały do informacji, że najwyżsi przedstawiciele tegoż oddziału wojskowego chcą, żeby te stanowisko objęła... księżna Cambridge. Jak podają brytyjskie media:

Grenadier Guards chce, aby księżna Cambridge zastąpiła księcia Yorku na stanowisku pułkownika. Wyżsi urzędnicy pułku powiedzieli, że chcą, by 40-letnia Kate została pierwszą kobietą-pułkownikiem w swojej 366-letniej historii. O nominacji decyduje pułk i królowa. Jak podaje źródło z Grenadier Guards: ,,Po zasięgnięciu opinii wśród szeregów wszyscy chcieliby, żeby to była Kate. Wszyscy podziwiamy sposób, w jaki się dopasowała i zachowywała i wydaje się, że nigdy nie popełniła błędu. Naprawdę zobowiązuje się do wszystkiego, czego się podjęła, a my chcemy kogoś, kto naprawdę się z nami zaangażuje''.


*************************************************************************


24 stycznia Pałac Kensington ogłosił kolejne wyjście księżnej Kate! 26 stycznia ma odwiedzić siedzibę organizacji Shout 85258, aby podkreślić fakt, że prowadzone przez nią rozmowy dotyczące zdrowia psychicznego z podopiecznymi przekroczyły milion! Shout jest obecnie jedyną usługą wsparcia zdrowia psychicznego polegającą na wysyłaniu wiadomości tekstowych w Wielkiej Brytanii, która funkcjonuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.


1 komentarz

  1. oo kolejny patronata Kate będzie pewnie trochę ich dostanie z Willem po Andrew..

    OdpowiedzUsuń