Wizyta księcia i księżnej Cambridge w The Foundling Museum + więcej!

środa, 19 stycznia 2022

 Dziś książę i księżna Cambridge odbyli pierwsze, oficjalne wyjście razem w 2022 roku! Złożyli wizytę w The Foundling Museum - muzeum, którego misją jest przedstawienie historii The Foundling Hospital oraz które pełni funkcję zarówno organizacji charytatywnej dla dzieci jak i pierwszej publicznej galerii sztuki. Tego dnia para książęca dowiedziała się więcej o działalności muzeum związanego z opieką nad młodymi osobami. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Dzisiejsze wyjście krótko opisał Pałac Kensington:

Wspaniale jest wrócić do Foundling Museum i zobaczyć, jak nadal pomaga zmieniać życie młodych ludzi, ale także usłyszeć niektóre z trudności, z jakimi borykają się opiekunowie przez te kilka lat, w tym podczas pandemii. Byliśmy w stanie z pierwszej ręki zrozumieć wpływ spędzania czasu w opiece w Wielkiej Brytanii i jej powiązania z zatrudnieniem, mieszkalnictwem, zdrowiem psychicznym, uzależnieniami i wymiarem sprawiedliwości dla młodzieży, a także niektóre prace wykonywane w celu rozwiązania tych problemów. 

Embed from Getty Images


The Foundling Hospital został założony w 1739 roku przez Thomasa Corama za zgodą ówcześnie panującego monarchy, króla Jerzego II. Do tejże placówki przyjmowano dzieci, nad którymi rodzice nie mogli się podjąć opieki m.in. ze względu na panujące wtedy ubóstwo. Podczas pobytu w Foundling Hospital, podopieczni mogli skorzystać z opieki oraz edukacji. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie, w ciągu ponad 200-letniej działalności, placówka ta przyjęła 25 tysięcy osób. Teraz - w miejscu, gdzie stał szpital - mieści się The Foudling Museum, które do dziś zawiera wiele elementów architektonicznych pochodzących z XVIII-wiecznego budynku. Księżna Cambridge objęła nad nim patronat w 2019 roku.

Embed from Getty Images


Na początku, Ich Królewskie Wysokości uczestniczyli w spotkaniu z licznymi ekspertami specjalizującymi się w temacie opieki. Tematem rozmów były wyzwania współczesnej młodzieży, które wiążą się z funkcjonowaniem w ich przyszłym życiu czyli: zatrudnienie, mieszkalnictwo, zdrowie psychiczne oraz uzależnienie i wymiar sprawiedliwości.

Embed from Getty Images


Następnym punktem programu było wzięcie udziału w sesji terapeutycznej polegającej na wykonaniu rysunku za pomocą długiego kijka ale patrząc na osobę z naprzeciwka, a nie zwracając uwagi na płótno. Co ciekawe, księciu Williamowi nawet udało się wykonać rysunek twarzy.

Embed from Getty Images


Para książęca opuściła muzeum w dobrych humorach.

Embed from Getty Images


Warto jeszcze dodać, że w czasie wizyty w Foundling Museum, jeden z dziennikarzy zapytał księcia Williama czy wspiera swojego wujka, księcia Andrzeja. Jak zapewne wiecie - książę Yorku jest zamieszany w sprawę polegającą na wykorzystywaniu i zmuszaniu nieletnich osób do czynności seksualnych. Za tą całą sprawą stał Jeffrey Epstein - amerykański finansista i multimilioner, który popełnił samobójstwo w 2019 roku. Na postawione przez dziennikarza pytanie, książę Wiliam nie udzielił odpowiedzi.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszcz - Jigsaw

Sweter - Hobbs

Spodnie - Luxe

Szpilki - Emmy London

Kolczyki - Accessorize

Embed from Getty Images


Filmik z wizyty:
I na koniec jedno z moich ulubionych zdjęć dzisiejszego dnia:

Embed from Getty Images


*************************************************************************


18 stycznia księżna Cambridge odbyła niezapowiedziane wyjście. W godzinach popołudniowych wzięła udział w spotkaniu związanym z jej inicjatywą na rzecz wczesnego dzieciństwa.


***********************************************************************


Pojawiła się informacja, że w czasie pierwszej inwestytury przeprowadzonej przez księcia Williama w tym roku, Order Imperium Brytyjskiego otrzymała również Sophie Livingstone - dyrektor naczelna organizacji Little Village, która zajmuje się gromadzeniem żywności, ubrań, zabawek i sprzętów dla niemowląt i dzieci do 5.roku życia. Księżna Cambridge dowiedziała się więcej o tej organizacji 9 lutego zeszłego roku podczas spotkania z jej przedstawicielami i podopiecznymi za pomocą łącza internetowego.


littlevillagehq.org


****************************************************************************


13 stycznia księżna Kate została zauważona podczas przejażdżki samochodem w centrum Londynu. Prawdopodobnie odwoziła George'a i Charlotte do szkoły, a Louisa - do przedszkola.******************************************************************************


Na koniec chciałabym ogłosić, że stylizacją 2021 roku została:

Embed from Getty Images


3 komentarze

 1. Czy Kate jest jakas wieksza i zmienila kolor wlosoe??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, na zdjęciach widać, że księżna Kate ma ciemniejszy kolor włosów ;).

   Usuń
 2. pulchnie wyglada jakos ;))

  OdpowiedzUsuń