Księżna Kate na inauguracji kampanii ,,Taking Action on Addiction'' stworzonej przez organizację The Forward Trust

wtorek, 19 października 2021

Dziś księżna Kate, jako patronka The Forward Trust, wzięła udział w inauguracji nowej kampanii zainicjowanej przez tą organizację charytatywną. Jak wskazuje na to nazwa, celem kampanii ,,Taking Action on Addiction'' jest pomoc osobom uzależnionym oraz sprawienie, że Ci ludzie pokonają nałóg i wyjdą na prostą, aby wieść spokojne i dostatnie życie. W czasie tego wydarzenia, księżna również wygłosiła swoje przemówienie. Po więcej informacji, zapraszam do dalszej części posta!

twitter.com/KensingtonRoyal

Jak podał do informacji Pałac Kensington:

W ciągu ostatnich dziesięciu lat, doświadczenie księżnej w pracy z organizacjami charytatywnymi zajmującymi się uzależnieniami, pomogło przygotować grunt do zrozumienia złożoności zdrowia psychicznego i wniosło wiele informacji do jej pracy na temat wczesnych lat. Doświadczenia we wczesnym dzieciństwie, przed ukończeniem 5.roku życia, mają znaczący wpływ na dorosłe życie, w tym odporność i zdolność radzenia sobie z różnymi przeciwnościami losu. The Forward Trust pomaga ludziom przerwać destrukcyjny cykl uzależnień i budować pozytywną i produktywną przyszłość od 1991 roku. Zapewniając szeroką i zróżnicowaną gamę usług związanych z uzależnieniami, zatrudnieniem i zdrowiem psychicznym w całym kraju, The Forward Trust wierzy, że każdy jest zdolny do trwałej zmiany.

Embed from Getty Images

Ostatnie poprawki przed wystąpieniem:

Z okazji rozpoczęcia nowej kampanii na temat uzależnień, Jej Królewska Wysokość wygłosiła swoje przemówienie, podczas którego powiedziała:

Uzależnienie nie jest wyborem. Nikt nie decyduje się na uzależnienie, ale może się to przydarzyć każdemu z nas. Nikt z nas nie jest na to odporny. Jednak zbyt rzadko mówi się o tym jako o poważnym stanie zdrowia psychicznego. Rzadko poświęcamy czas na odkrycie i zrozumienie jego podstawowych przyczyn. Droga w kierunku uzależnienia jest często wielowarstwowa i złożona. Ale tylko rozpoznając, co kryje się pod uzależnieniem, możemy pomóc usunąć tabu i wstyd, które go niestety dotyczą. Jako społeczeństwo, musimy zacząć od współczucia i empatii, w której pielęgnujemy otaczających nas ludzi, zrozumieć, przez co przeszli wcześniej oraz cenić, priorytetowo traktować opiekę i wsparcie, włączając jednostki do ludzi znajdujących się wokół nich. Dlatego tak pasjonuje mnie praca dla The Forward Trust - patronki organizacji, z której jestem tak dumna. To jest praca, którą Wy i wiele innych organizacji charytatywnych wykonujecie każdego dnia. I jest potrzebna teraz bardziej niż kiedykolwiek.

Embed from Getty Images

Jak można przeczytać na stronie The Forward Trust:

Akcja inauguracyjna ,,Taking Action on Addiction'' odbyła się podczas Tygodnia Świadomości Uzależnień (18-24 października), aby zwiększyć świadomość i wezwać do traktowania uzależnienia jako poważnego schorzenia psychicznego. W emocjonalnym wydarzeniu wezwano do zwiększenia dostępu do leczenia, wsparcia i opieki dla wszystkich dotkniętym problemem - w szczególności dzieci i ich rodzin. Kampania podkreśla również potrzebę większej otwartości w mówieniu o uzależnieniu, aby ułatwić ludziom proszenie o pomoc. Kampania rozpoczyna się mocnym filmem krótkometrażowym, który bada marzenia z dzieciństwa i wzywa ludzi do innego myślenia o uzależnieniu, jego przyczynach i możliwościach wyzdrowienia.

Embed from Getty Images

Kate miała okazję porozmawiać ze znanym brytyjskiej społeczności duetem prowadzącym różne programy telewizyjne - Ant i Dec. Ant McPartlin przez kilka lat zmagał się z uzależnieniem od leków przeciwbólowych, które musiał zażywać po operacji kolana, która miała miejsce w 2015 roku. Dopiero trzy lata później, po wypadku samochodowym, podjął się leczenia uzależnienia przy wsparciu bliskich mu osób. W rozmowie z księżną powiedział, że najważniejsze jest otworzyć się przed innymi i powiedzieć o swoich problemach, bo wtedy ta pomoc i wsparcie nadejdą i wtedy człowiek - małymi krokami - będzie wychodził na prostą aż całkowicie pokona nałóg.

Embed from Getty Images

Księżna Kate również porozmawiała z innymi zaproszonymi gośćmi.

www.actiononaddiction.org.uk


twitter.com/KensingtonRoyal

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sweter - Ralph Lauren

Spódnica - Christopher Kane

Torebka - DeMellier London

Szpilki - Ralph Lauren

Kolczyki - ASOS

Embed from Getty Images

Filmiki z dzisiejszego dnia:


3 komentarze

 1. Nie mogę się powstrzymać. Pięknie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim skromnym zdaniem, w takich blogach powinno się pisać księżna Catherine, a nie tak jak tu wszędzie czytam - Kate. Brzmi to bardzo pospolicie i nie pasuje do prezentowanej przez księżną roli. Przecież nie pisze się o królowej Letizii Leti czy jakimś innym codziennym zdrobnieniem, a z pewnością jakieś ma. Nie pisze się też o królowej Elżbiecie - Liz, Betty czy jeszcze inaczej. Przykładów może być wiele. Czasem można zastosować zdrobnienie dla odmiany, ale tutaj widzę ciaągle "Kate". To taka moja uwaga, która nie umniejsza mojej sympatii i uznania dla autorek bloga. Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za Twój komentarz. Rozumiem Twoje zniesmaczenie związane z ciągłym zdrabnianiem imienia księżnej Cambridge. Jest chyba jedyną członkinią rodziny królewskiej, do której - zamiast ,,Catherine'' - zwraca się imieniem ,,Kate''. To prawda, że trochę nie jest to profesjonalne, ponieważ imię ,,Catherine'' brzmi bardziej dostojnie (jak na żonę przyszłego następcy tronu przystało) i lepiej, żeby te formę stosować. Od czasu ślubu z Williamem w brytyjskiej opinii publicznej przyjęło się, że właśnie ,,Kate'' jest częściej używana niż ,,Catherine''. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało. Być może to ma być sposób pokazania, że księżna chce być bardziej ,,zwyczajna'', ,,bliżej ludzi''... Nawet podczas spotkania z fanami, zwracają się do niej ,,Kate'', a ona nie zwraca uwagi na to, czy ktoś powie do niej ,,Kate'' czy ,,Catherine''. Po prostu tak się przyjęło, że ,,Kate'' pasuje lepiej, a ja - że tak stwierdzę - powielam ten schemat. Również pozdrawiam :D.

   Usuń