Książę William na przyjęciu Global Investment Summit na Zamku Windsor

środa, 20 października 2021

Wczoraj wieczorem na Zamku Windsor odbyło się przyjęcie z okazji Global Investment Summit (Globalnego Szczytu Inwestycyjnego), którego celem jest wejście inwestycji zagranicznych w brytyjskie zielone branże przyszłości. Za organizację tego wydarzenia odpowiedzialna była Królowa Elżbieta II, a spośród członków Brytyjskiej Rodziny Królewskiej, byli również obecni książę Karol, książę William oraz książę i księżna Gloucester. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!

twitter.com/cambridgeroyall

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie brytyjskiego rządu:

Zapraszamy do Wielkiej Brytanii wiodące światowe firmy i inwestorów. Gospodarzem będzie królowa i premier, wspierani przez innych członków rodziny królewskiej. To spotkanie pokaże, w jaki sposób Wielka Brytania może kształtować przyszłość zielonych inwestycji oraz będzie prowadzić UN Climate Change Conference w listopadzie tego roku. Inwestycje umożliwią rozwój zielonego przemysłu w Wielkiej Brytanii. Ma to fundamentalne znaczenie dla naszego długoterminowego dobrobytu, ponieważ zapewnia wysokiej jakości miejsca pracy, wzrost gospodarczy i utworzenie nowych firm. 

Embed from Getty Images

Ponadto dzisiejsze wydarzenie opierało się na czterech podstawowych filarach:

  • realizacja dziesięciopunktowego planu premiera dotyczącego żywienia ekologicznego
  • pokazanie jak 12 miliardów funtów, przeznaczone na inwestycje rządowe, tworzą i wspierają zielone miejsca pracy w Wielkiej Brytanii
  • uzasadnienie, dlaczego Wielka Brytania jest globalnym centrum zielonych technologii i finansów
  • uzasadnienie globalnych inwestycji w brytyjskie firmy

Embed from Getty Images

Książę William miał okazję porozmawiać z obecnym na tym wydarzeniu Billem Gatesem - głównym architektem oprogramowania i prezesa zarządu korporacji Windows, czyli systemów operacyjnych działających na serwerach, systemach wbudowanych oraz na komputerach. Początki założenia tych systemów datowane są na 20 listopada 1985 roku.

Embed from Getty Images

Na koniec zostawiam Was z filmikiem z dzisiejszego dnia:

1 komentarz

  1. 1. Cieszę się, że jest ważny punkt w działaniach państwa pomimo dużych problemów "pobrexitowych" ( William to gaduła :)
    2. Cieszy także, że następcy tronu są gotowi do działania na rzecz monarchii. Myślę, że mroczną przeszłość, o której już wszystko zostało powiedziano należy zamknąć, wziąć jako lekcję, nie wykorzystywać do swoich celów i dla poczytności medialnych publikacji. Zaakceptować obecny status Karola. Bez tego wszystkiehgo nie da się iść naprzód. Kibicuję.

    OdpowiedzUsuń