Rozpoczęcie Virgin Money London Marathon 2017!

niedziela, 23 kwietnia 2017

Dziś w godzinach porannych odbyło się oficjalne rozpoczęcie corocznego Virgin Money London Marathon! Tegoroczne zawody są bardzo ważne dla Kate, Williama i Harry'ego, ponieważ wzięły w nim udział osoby zaangażowane w kampanię HeadsTogether.


Książęce trio przybyło na miejsce około godziny 10:00. Na początku mieli okazję porozmawiać z biegaczami na kilka minut przed rozpoczęciem biegu. Następnie wykonano wspólne zdjęcie, które znajduje się u góry.

Jeszcze przed rozpoczęciem dzisiejszego wydarzenia, na twitterowym koncie kampanii HeadsTogether pojawiło się zdjęcie uczestników z książęcym trio, które zostało wykonane 5 lutego 2017 roku na stadionie Królowej Elżbiety.Przygotowano także specjalną tabliczkę wspierającą uczestników.Książęce trio udało się na podium, gdzie wspólnie nacisnęli czerwony przycisk, którego dźwięk oznaczał rozpoczęcie maratonu.Warto dodać, że w dzisiejszym londyńskim maratonie wzięło udział ponad 50 tysięcy osób (!) m.in. znane osoby takie jak amerykański aktor Chris Evans czy modelka Ashley James. Również ze względu na dużą liczebność osób, zwiększono środki bezpieczeństwa przed niespodziewanymi i możliwymi atakami terrorystycznymi.Podczas biegu maratończyków (mieli przebiec 11 mil co w przeliczeniu wynosi około 25 kilometrów!), książęce trio udało się na miejsce, gdzie wspólnie oglądali wzmagania biegaczy. Niektórzy zatrzymywali się przy nich aby zrobić z nimi zdjęcie lub przybić piątkę.

Później Kate i William udali się na metę, aby spotkać się z personelem i wolontariuszami kampanii HeadsTogether.

W czasie zawodów, para książęca wspierała biegaczy np. podając wodę do picia.A w tym samym czasie Harry wyzwał na pojedynek taneczny najmłodszego uczestnika tego wydarzenia ;) ...

Nie zabrakło także spotkań z kibicami.Gdy uczestnicy dobiegli na metę, zostali obdarowani medalami przez Kate, Williama i Harry'ego.


A zwycięzcami dzisiejszego maratonu zostali :
Mężczyźni - Daniel Muna z Kenii
Kobiety - Mary Keitany z Kenii
Osoby niepełnosprawne (mężczyźni) - David Weir z Wielkiej Brytanii
Osoby niepełnosprawne (kobiety) - Manuela Schar ze Szwajcarii

Po zakończeniu maratonu, cała trójka mogła jeszcze raz pogawędzić z uczestnikami.CO KATE MIAŁA NA SOBIE :
Bluzka - M.I.H Jeans
Buty - Superga
Kolczyki - Kiki McDonoughPodczas tego dnia nie zabrakło również śmiesznych zdjęć :8 komentarzy

 1. Przepiękna inicjatywa, w którą zaangażowali się całym sercem. W rok udało im się stworzyć ogólnonarodową kampanię, włączyć tylu biegaczy , zainteresować media i celebrytów, zwiększyć środki przeznaczone na 8 charytatywnych partnerów Heads Together.Jak czytałam na angielskich blogach to sami fani zainspirowali się ich pracą i w ramach akcji #oktosay tworzą społeczność internetową bez hejtów.
  Monarchia ma wielką siłę oddziaływania i wiele może zmieniać.Nie byłoby jednak takiego sukcesu, gdyby nie tyle spotkań (dla samej Kate naliczyłam od początku roku 10 wyjść ściśle związanych z kampanią) , filmików, audycji.
  Jestem z Kate , Williama i Harry'ego dumna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za obszerną relację.
  To była wspaniała zabawa. Dla uczestników pogratulowanie i podziękowanie royalsa było pięknym zwieńczeniem ich pracy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko zły dystans. Maraton to ponad 42km, a nie 25.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdjęcia super! Ale inicjatywa piękna, bardzo fajnie z ich strony, że tak się angażują. Zwłaszcza Kate, która powiedziała, że jest bardzo nieśmiała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie to zdjęcie jest takie urocze i słodkie:

  https://1.bp.blogspot.com/-Zhgaia1xjn4/WPzopR3SWdI/AAAAAAABEK4/Ql4ORUklHx8lVPnBrGqOgHQOsDNigKwyACLcB/s1600/william%2Bkate.jpg

  OdpowiedzUsuń
 6. Na Eurosporcie pokazywali tylko ich, nawet komentator o nich wspomniał ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Filmik na którym tańczy Harry mnie rozwala,haha :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uśmiałam z Harry'ego;) PIękna inicjatywa :)

  OdpowiedzUsuń