Święta tuż tuż... szczegóły dotyczące koncertu kolęd zorganizowanego przez księżną Cambridge! + Nowa inicjatywa księcia Williama!

sobota, 4 grudnia 2021

 Już cztery dni dzielą nas od świątecznego koncertu kolęd w Westminster Abbey, której organizacji podjęła się księżna Cambridge! Jest to jej pierwsze zaangażowanie w tego typu wydarzenie. Niedawno pojawiły się również bardziej szczegółowe informacje, które zamierzam wymienić w tym poście. Mówi się, że oprócz księżnej, będzie także obecny książę William oraz ich dzieci - książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części!


twitter.com/wabbey


Jak podał do informacji Pałac Kensington, księżna Cambridge zorganizuje nabożeństwo kolędowe w Opactwie Westminsterskim, aby docenić i uczcić pracę osób i organizacji z całego kraju, które podjęły działania wspierające swoje społeczności podczas pandemii. W jednym z tweetów oficjalnego konta księcia i księżnej Cambridge można przeczytać:

W te święta świętujemy niesamowitą pracę osób i organizacji z całego kraju, które przekraczają swoje granice, aby wspierać swoje społeczności. [...] księżna zorganizuje nabożeństwo kolędowe w Opactwie Westminsterskim, za pomocą wsparcia The Royal Foundation, gromadząc wielu z tych inspirujących ludzi. To nabożeństwo, które zostanie wyemitowane w grudniu, będzie przypominał ostatnie 18 miesięcy. Aby pomyśleć nie tylko o bezprecedensowych wyzwaniach, z którym wszyscy musieliśmy się zmierzyć podczas pandemii COVID-19, ale także pamiętać o pozytywach: ludzie i organizacje zrzeszające się w swoich społecznościach, drobne akty życzliwości w różnych grupach demograficznych i pokoleniach oraz niedocenieni bohaterowie, którzy wystąpili, aby pomóc innym.

Tak wygląda zaproszenie na koncert kolęd w Westminster Abbey/ twitter.com/KensingtonRoyal

Jak można przeczytać w komunikacie prasowym Pałacu Kenssington:

Wydarzenie zgromadzi inspirujące osoby z całej Wielkiej Brytanii, które zrobiły wszystko, aby opiekować się i chronić potrzebujących podczas pandemii. Dołączą do nich osoby pracujące w niektórych kluczowych obszarach, na których nadal skupiają się Jej Królewska Wysokość oraz The Royal Foundation, w tym promowanie znaczenia zdrowia psychicznego, wspieranie rodzin oraz zwiększenie świadomości i działania na rzecz niezwykłego wpływu wczesnych lat. Gośćmi będą osoby zaangażowane w inicjatywy społeczne, pracownicy charytatywni i wolontariusze, nauczyciele, ratownicy i personel sił zbrojnych. Na tym zgromadzeniu będą również obecni goście, którzy mogą być bezdomni lub odizolowali w naszych społecznościach - w tym osoby z ograniczonymi powiązaniami społecznymi, osoby pogrążone w żałobie lub pozbawionych domu.

Embed from Getty Images


W dalszej części oświadczenia jest napisane:

Podczas nabożeństwa będą śpiewane kolędy w wykonaniu światowej sławy chóru Westminster Abbey, a także czytania i występy muzyczne różnych gości, łączące elementy tradycyjne z nowoczesnym i integracyjnym nastrojem, aby zjednoczyć zarówno osoby wierzące, różnych wyznań jak i niewierzące. Będzie również zawierać przejmujące osobiste refleksje, badające w jaki sposób lockdown przypomniał nam o znaczeniu więzi międzyludzkich i co to znaczy, dla rodziny, społeczności i narodu, bycie razem i czuć się zjednoczonym, aby pomagać sobie nawzajem w czasach trudności lub niepewności.

Embed from Getty Images


Jeśli chodzi o transmitowanie wydarzenia, za to będzie odpowiadać BBC Studios Events Productions, ale uroczystość, która odbędzie się 8 grudnia, będzie można obejrzeć w świątecznym wydaniu specjalnym stacji ITV w grudniu. Na razie nie jest znana data premiery koncertu kolęd w brytyjskiej telewizji.


Oświadczenie Pałacu Kensington w sprawie koncertu kolęd w Westminster Abbey

Kto z Was nie może się doczekać?


***************************************************************************


Wczoraj ogłoszono kolejną inicjatywę księcia Williama. 6 grudnia w serwisie Apple Fitness Plus pojawi się jeden odcinek podcastu ,,Time do Walk'', którego celem jest promowanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jak twierdzi książę Cambridge:

Chodzenie jest częścią mojego życia w dobrych i złych czasach, czy to w deszczu czy to w blasku słońca. Dla mnie jest to okazja do oczyszczenia umysłu i uzyskania pewnej perspektywy. To kluczowa część tego, jak pielęgnuję swoje zdrowie psychiczne. Może to być ćwiczenie w towarzystwie lub chwila całkowitego wyciszenia i izolacji. W nadziei na zainspirowanie kilku innych osób w podejmowaniu aktywności i poświęcenia czasu na zadbanie o własne zdrowie psychiczne - chciałem podzielić się z Wami moimi kilkoma historiami z życia i ulubionymi piosenkami w odcinku ,,Time to Walk''.


Zgodnie z ustaleniami pomiędzy księciem Williamem a serwisem społecznościowym, dochody z podcastu zostaną przeznaczone na trzy wybrane organizacje charytatywne. Jak można przeczytać w dalszej części oświadczenia Jego Królewskiej Wysokości:

To doświadczenie oznacza dla mnie jeszcze więcej, wiedząc, że trzy wielkie organizacja charytatywne zajmujące się zdrowiem psychicznym: Shout 85258, Crisis Text Line oraz Lifeline, otrzymają darowizny, aby pomóc w kontynuowaniu ważnej pracy, którą wykonują, aby zapewnić całodobowe wsparcie potrzebującym. W

Ten podcast będzie można posłuchać bezpłatnie.Co o tym myślicie?

3 komentarze

 1. Już nie mogę się doczekać koncertu kolęd

  OdpowiedzUsuń
 2. Super post! A czy jest może możliwość lekkiego rozjaśnienia tła cytatów, bo ciemny kolor trochę utrudnia odbiór?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, zajmę się tym późnym wieczorem :D.

   Usuń