8. rocznica ślubu Kate i Williama - kilka słów o Halo Scroll Tiara

poniedziałek, 29 kwietnia 2019

Dokładnie dzisiaj mija 8. rocznica ślubu księcia Williama z Kate Middleton. Przez te kilka lat, odkąd prowadzimy bloga wyczerpałyśmy już temat, jeśli chodzi o sam ślub pary, dlatego dzisiaj postanowiłam przybliżyć Wam przedmiot, który wyróżniał się tego dnia, czyli Halo Scroll Tiara.
Tiara Halo, została zaprojektowana przez firmę Cartier. Główna część wyłożona jest 739 diamentami o szlifie brylantowym i 149 o szlifie bagietkowym.

Znalezione obrazy dla zapytania Halo Scroll Tiara

Powstała na zamówienie przyszłego króla Jerzego VI, który zlecił jubilerowi wykonanie tiary dla swojej żony, Elżbiety (Królowej Matki) w 1936 r., na krótko przed tym, zanim jego brat ustąpił z tronu.

Znalezione obrazy dla zapytania Halo Scroll Tiara queen mother

Królowa Matka następnie dała tiarę księżniczce Elżbiecie (Elżbiecie II) na jej 18 urodziny, jednak ta nigdy jej nie założyła.

Znalezione obrazy dla zapytania Halo Scroll Tiara princess margaret

Przez dziesięciolecia była noszona przez siostrę królowej, księżniczkę Małgorzatę, i córkę królowej, księżniczkę Annę, zanim pożyczyła ją Kate, na jej wielki dzień.

Znalezione obrazy dla zapytania Halo Scroll Tiara princess margaret

W 2013 roku przez kilka miesięcy można było ją podziwiać na wystawie Cartiera w Grand Palais w Paryżu.

Podobny obraz

Przed ślubem Williama i Kate tiara była powszechnie znana jako Scroll Tiara. W oficjalnych informacjach o stroju panny młodej pałac nazwał ją Halo Scroll Tiara i tak już zostało do dziś.

Znalezione obrazy dla zapytania Halo Scroll Tiara

15 komentarzy

 1. Kate wygladala przepieknie

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się że brakuje już pomysłów na posty o ślubie Williama i Kate; co nowego można jeszcze pisać co roku, na każdą rocznicę...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem bardzo ciekawa dlaczego Kate zdecydowała się akurat na Halo Tiara...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To piekna i delikatna tiara, Kate miała w dniu slubu 29 lat, wiec pasowala jej taka dziewczeca. Dodatkowo pasowala tez do sukni.

   Usuń
 4. Dla mnie temat ślubu Williama i Kate jest niewyczerpalny,podobnie jak zresztą jakichkolwiek innych ślubów królewskich:)
  Chciałabym jeszcze kiedyś zobaczyć tę tiarę,choć jestem świadoma, że taka skromna i dziewczęca została wybrana,aby uzupełniać suknię ślubną,ale jej nie przyćmiewać,a już na bankiety white tie księżnej może być niewystarczająca.Może prędzej zobaczymy ją na Charlotte:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo piękna tiara

  OdpowiedzUsuń
 6. Ładna, delikatna. Pasowała do sukni Kate.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie byłam fanką tej tiary być może dlatego że podczas ślubu nie była odpowiednio wyeksponowana i nie robiła odpowiedniego wrażenia

  OdpowiedzUsuń
 8. Kate dostała przy okazji 8. rocznicy ślubu The Royal Victorian Order
  wow...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo ciekawe dlaczego na 8 rocznice ślubu, skoro Camilla np. dostała na 7 rocznicę i to miałoby jakiś sens, a na 8 (???), dziwne...

   Usuń
  2. Z tego co się orientuję to hrabina Sophie otrzymała Order Wiktoriański 11 lat po ślubie z księciem Edwardem. Więc wydaje mi się, że lata, od kiedy są w rodzinie królewskiej, nie mają aż tak wielkiego znaczenia ;).

   Usuń
 9. Bardziej podoba mi się tiara, którą w dniu ślubu miała Meghan. Ta bardziej przypomina wianek niż tiarę.

  OdpowiedzUsuń
 10. A mi się podoba ta tiara, uważam, że bardzo pasuje do Kate i w dniu ślubu tworzyła piękne zestawienie z suknią ślubną. Zresztą Kate tego dnia wyglądała pięknie, uwielbiam zdjęcia z tego ślubu :)

  OdpowiedzUsuń