Wizyta Williama w National Memorial Aboretum

środa, 29 marca 2017

Dziś książę William odbył kolejne oficjalne wyjście jak i zapewne ostatnie w tym miesiącu. Przybył do National Memorial Aboretum jako patron tego miejsca, gdzie dokonał oficjalnej inauguracji nowego centrum pamięci.National Memorial Aboretum jest miejscem, gdzie można oddać cześć poległym, którzy ryzykowali swoim życiem dla dobra Wielkiej Brytanii. Jest to ośrodek pamięci. Znajduje się on w Alrewas w hrabstwie Staffordshire. Nowe Centrum Pamięci ma trzy nowe galerie wystawiennicze, większą restaurację, sklep, oddzielną kawiarnię oraz piękny dziedziniec z ogrodem.Ciekawostką tego wydarzenia było to, że William na swoim garniturze miał odznaczenia: jeden z okazji Złotego Jubileuszu Królowej z 2002 roku, a drugie z Diamentowego Jubileuszu Królowej z 2012 roku. Książę został powitany przez pracowników ośrodka i jego właścicieli.Książę miał okazję obejrzeć 330 pomników upamiętniających osoby, które straciły swoje życie dla dobra kraju.W czasie wyjścia, spotkał się z dziećmi ze Szkoły Wszystkich Świętych w Alrewas, które tego dnia miały w planie zwiedzanie tego miejsca.

Następnie odbyło się oficjalne odsłonięcie tablicy upamiętniającej to wydarzenie.W czasie pobytu w wewnętrznej części centrum, razem z uczniami udał się na wystawę Landscapes of life, na której znajdowały się m.in. ścieżka z liśćmi, miniaturki przedstawiające przyrodę czy zdjęcia osób, które są czczone w Centrum Pamięci.Pod koniec wizyty, książę wpisałł się do Księgi Gości. Oprócz swojego podpisu książę dodał także parę słów na temat tego miejsca : Jest to miejsce dla szczególnych wspomnień, wiele z nich smutnych, ale miejmy nadzieję, że Ci, którzy są w naszych wspomnieniach, są zadowoleni na drugim krańcu świata.William pragnął także oddać cześć policjantowi, Keithowi Palmerowi, który zginął w zamachu terrorystycznym 22 marca przy Parlamencie w Londynie. Pod pomnikiem umieścił wieniec.


2 komentarze

  1. W taki właśnie sposób rodzina królewska wypełnia swoją misję.

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie miejsca są potrzebne, zeby czcić pamięć poległych a jednocześnie móc z kimś porozmawiać o stracie bliskiej osoby i dzięki wymyślonym formom zabaw, choć trochę zapomnieć o własnym cierpieniu.

    OdpowiedzUsuń