Rozpoczęcie projektu ,,Best Beginnings'' z HeadsTogether

czwartek, 23 marca 2017

Dziś księżna Kate odbyła swoje pierwsze wyjście po dwudniowej oficjalnej podróży do Paryża jak i po feralnych wydarzeniach, które miały miejsce wczoraj w centrum Londynu. Na początku mówiło się, że wyjście księżnej zostanie odwołane tak jak wyjście Królowej Elżbiety II, lecz do tego nie doszło.Spotkanie odbyło się po południu. Księżna przybyła do Royal Collage of Obstetricians and Gynaecologists w towarzystwie Sophie Agniew, asystentki Rebecci Deacon, która wkrótce odejdzie ze stanowiska prywatnej sekretarki Kate.Wtedy ponownie zaczęły pojawiać się informacje, że to ona zostanie nową sekretarką Jej Królewskiej Wysokości więc według mediów, żeby zdobyć jeszcze większe doświadczenie, zaczęła towarzyszyć Kate w oficjalnych wyjściach. Na początku gość honorowy został powitany przez Alison Baum.


Następnie wszyscy udali się do sali aby obejrzeć film Out of the Blue. Taka seria filmów jest pokazywana w celu promowania zdrowia psychicznego dzieci i ich rodzin. Znajdują się w nich wypowiedzi matek z całej Wielkiej Brytanii. Również mają one na celu lepiej zrozumieć problemy ze zdrowiem psychicznym i pokazać w jaki sposób skuteczniej wspierać matki.Następnie księżna wygłosiła swoje przemówienie. Na początku wypowiedziała się na temat ataku terrorystycznego, który miał miejsce wczoraj w Londynie :

Zanim zacznę, wiem, że wszyscy chcą dołączyć ze mną w skierowaniu swoich myśli i modlitw do wszystkich tych, którzy ucierpieli we wczorajszym strasznym zamachu w Westminster. Łączymy się w myślach ze wszystkimi rodzinami, którzy stracili swoich bliskich. Również jesteśmy tutaj, aby omówić ważne kwestie dotyczące zdrowia psychicznego.Dla wielu matek, włącznie ze mną, czasami macierzyństwo może prowadzić do braku pewności siebie i poczucia niewiedzy. Niestety dla niektórych matek to doświadczenie może być bardzo trudne ze względu na wyzwania z własnego zdrowia psychicznego. Co najmniej dwie na dziesięć kobiet cierpi na psychiczne problemy zdrowotne, które mogą wystąpić w czasie ciąży lub rok po urodzeniu dziecka. Wiele z tych kobiet również cierpią w ciszy, ogarniają je tylko negatywne uczucia, ale też boją przyznać się do walki z powodu strachu i wstydu.[...] Prace Best Begginings mają kluczowe znaczenie. Poprzez dostarczanie narzędzi i zasobów aby pomóc rodzicom stworzenie własnej pewności siebie i własnej samoświadomości. Te serie filmów ,,Out of the Blue'' są niesamowitym przykładem dla wszystkich rodziców, które oznaczają że rozmowy oraz proszenie o pomoc, są prawdziwym źródłem siły. Zostały one stworzone przez prawdziwych rodziców, którzy szczerze mówią o swoich własnych doświadczeniach rodzicielskich. Obecnie jestem zachwycona za trud dwóch dzielnych rodziców, którzy przyczynili się do stworzenia tych filmów, Jessice i Johnie Warne. Dziękuję.Po opuszczeniu sali, księżna udała się na rozmowy z rodzicami, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami oraz opowiadali jak prowadzili rozmowy z rodzinami, przyjaciółmi i innymi zaufanymi osobami, które pomogły im przetrwać trudny okres.Pod koniec spotkania, miała okazję porozmawiać z dwuletnią dziewczynką, Teegan Mią. Powiedziała do niej : Ty to miałaś dobrze siedząc na kolanach mamy. Wiem, że George w Twoim wieku na pewno nie usiedziałby w miejscu.Po zakończonym spotkaniu, księżna została odprowadzona przez Alison Baum, a następnie pojechała samochodem w kierunku Pałacu Kensington.CO KATE MIAŁA NA SOBIE :

Garsonka - Eponine London (księżna nosiła ją rok temu podczas wizyty w XLP Mentoring Programme)
Kopertówka - LK Bennet
Szpilki - Gianvito Rossi
Kolczyki - Kiki McDonough

5 komentarzy

 1. Dobrze,że pomimo zamachu księżna pojawiła się i po raz kolejny pokazała swoje zainteresowania dla poprawy zdrowia psychicznego.
  Ten kostiumik założyła prawie dokładnie rok temu.Jest taki wiosenny,radosny i twarzowy.Z tymi szpilkami wygląda jeszcze lepiej niż 11 marca 2016. Kolejna świetna,dziewczęca stylizacja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zwyczajna, ale urocza stylizacja. Pasuje do Kate.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma to jak ubieranie noszonych już rzeczy. Podoba mi się to, że jest taka normalna, ludzka :)

  OdpowiedzUsuń


 4. Komentarz do Waszej wiadomości:

  może ten artykuł dać jako "sobotni wieczór z artykułami"? Lubię tą serię :)

  http://kobieta.wp.pl/efekt-ksieznej-kate-6104186621617281a

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawy pomysł :). Pogadam z dziewczynami, ale zapewne się zgodzą ;).

   Usuń