Rebecca Deacon odchodzi z pracy! + więcej

środa, 8 marca 2017

Wczoraj Pałac Kensington oficjalnie potwierdził iż obecna prywatna sekretarka księżnej Kate, Rebecca Deacon rezygnuje ze swojego stanowiska! Ma ona zakończyć pracę jesienią 2017 roku. Jaki jest powód jej zrezygnowania? I co na to para książęca? Wszystko w dalszej części.


Jak już zapewne wiecie z różnych stron internetowych czy z Twittera, Rebecca niestety po 10 latach rezygnuje ze swojego stanowiska. Możemy przeczytać w oświadczeniu, że :

Po dziesięciu latach służby dla księżnej Kate, księcia Williama i księcia Harry'ego, Rebecca Deacon ustępuje ze stanowiska prywatnej sekretarki księżnej Cambridge (była nią od 2012 roku czyli 5 lat). Pragnie zakończyć swoją pracę w czasie okresu letniego.


Mówi się, że jednym z powodów odejścia Rebecci jest czas dla ukochanego, Adama Priestly'ego,  z którym prawdopodobnie stanie na ślubnym kobiercu pod koniec tego miesiąca. Jak na informację o jej odejściu zareagowała para książęca? 

Książę i księżna Cambridge pragną wyrazić swoją wdzięczność za jej ciężką pracę i wsparcie, które nimi darzyła w ciągu 10 lat. Życzą jej wszystkiego najlepszego oraz dalszego rozwoju karierze zawodowej.

Rebecca, jeszcze zanim została sekretarką Kate, pomagała organizacji Sentebale i angażowała się w organizację królewskich imprez m.in koncert ku czci księżnej Diany w 2007 roku.


*********************************************************

Pojawiły się także informacje na temat Royal Foundation Kate, Williama i Harry'ego. Otóż powołano nowego dyrektora generalnego organizacji. Została nim Lorraine Heggessey, która od 3 kwietnia przejmie to stanowisko, które wcześniej zajmował Nicholas Booth.


Również z tego powodu książę William wygłosił przemówienie na temat tej sprawy :

Catherine, Harry i ja jesteśmy bardzo wdzięczni Nickowi Boothowi za jego ciężką pracę jako dyrektor generalny Royal Foundation [...] Jesteśmy dumni. Życzymy mu jeszcze większych sukcesów zawodowych w przyszłości. Jesteśmy zachwyceni, że Lorraine zgodziła się na zarządzanie organizacją. Bardzo cieszymy się na współpracę z nią.

8 komentarzy

 1. Kto będzie teraz sekretarką?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie wiadomo, ale mówi się, że najlepszą kandydatką na to stanowisko jest Sophie Agnew, asystentka Rebecci :)

   Usuń
  2. Zabawne, że Rebecca ma asystentkę i ciekawe, czy Sophie też ją ma haha
   Nie mniej rozumiem, że było to potrzebne, gdy Rebecca wyjeżdżała z Cambridge'ami to ktoś musiała pilnować "interesu".
   Mogłaby zostać i dalej pracować, ale w mniejszym wymiarze czasu pracy dzieląc obowiązki z tą Sophie.

   Usuń
 2. A wiadomo coś na temat jej następczyni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mówi się, że to będzie Sophie Agnew, asystentka Rebecci, ale to nie jest potwierdzone ;)

   Usuń
  2. Pewnie tak, dzięki za odpowiedź :)

   Usuń
 3. Cięzko na początku będzie zaufać komuś nowemu :) Dziewczyny, nie robimy przerwy przed wykrzyknikiem! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem dlaczego ale jestem przyzwyczajona do stawiania spacji przed wykrzyknikiem ;). Już poprawiam.

   Usuń