Dzisiejsze wyjścia księcia Williama

czwartek, 10 listopada 2016

Dziś (10.11.2016) książę William odbył szereg spotkań.

Na początku odwiedził cmentarz Willesden New Cemetery, który jest miejscem spoczynku 260 żołnierzy, którzy walczyli podczas II wojny światowej. To wydarzenie było powiązane z organizacją The Commonwealth War Graves Commission i projektem #LivingMemory.


Później książę porozmawiał z uczniami Newman Catholic College, którzy chcą poznawać historie tych co zginęli podczas I i II wojny światowej. 


William modlił się m.in. nad grobem pilota N. T. Huckle, który stracił życie walcząc o swoją ojczyznę.


Lokalni uczniowie, wspólnie z Williamem złożyli kwiaty na grobie H. Roadsa, który w wieku 16 lat ( w 1918) zmarł na grypę. 


Później książę udał się do Parku Pamięci - Kensington Memorial Park, który powstał dzięki fundacji FieldsInTrust, aby oddać hołd tym, którzy zginęli podczas I wojny światowej.


Następnie William rozmawiał się z ludźmi, którzy przyszli go zobaczyć.


Później razem z dziećmi zasadził w  Kensington Memorial Park maki.


Wygłosił krótkie przemówienie i odsłonił pamiątkową tablicę.


Kolejnym wyjściem Williama był wieczorna gala Centrepoint, zorganizowana w Kensington Palace. Podczas wydarzenia, książę miał wręczyć nagrody młodym ludziom.


Galę prowadził Jonathan Ross.


William zapytany, co specjalnego charakteryzuje młodzież Centrepoint, odpowiedział, "ich męstwo i to że mają zawsze uśmiech na twarzy".


Następnie wygłosił mowę, oraz wręczył nagrody zwycięzcom.


Jako patron następnie spotkał się z młodzieżą, która należy i wspiera Centrepoint.


Zwycięzcą został Brian, który kiedyś był bezdomny. Dzięki pomocy Centrepoint i jego zaangażowaniu stanął na prostą, jest nauczycielem matematyki i fizyki, aktualnie pisze doktorat. 


1 komentarz

  1. Naprawdę kalendarz książęcej pary ostatnio bardzo się zapełnił.

    OdpowiedzUsuń