Oficjalna podróż księcia Williama do Wietnamu - DZIEŃ 2

czwartek, 17 listopada 2016

Drugiego dnia oficjalnej podróży, książę uczestniczył w międzynarodowej konferencji na temat nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami. To wydarzenie miało miejsce w Hanoi.


Książę po raz drugi uczestniczył na tego typu konferencji. Dwa lata temu zadebiutował na niej w Londynie. Wtedy towarzyszył mu książę Harry i książę Karol.


Na początku miał okazję posłuchać przemówienia wiceprezydenta Wietnamu, Dang Thi Ngoc Thinh. Słuchał je za pomocą słuchawek, przez które tłumaczono język wietnamski na angielski.


Powiedział m.in (tłumaczenie wykonała Zuza)\

,,Wietnamski rząd wiedział, że głównym tematem tej konferencji są aktualne zadania, które należy zrealizować. Niestety nie zawsze jest to łatwe do zrobienia, ale gratuluję Wam przywódcy za projekty warte uwagi''.,,Istnieje wiele powodów do dumy i chcę aby to zostało jeszcze bardziej osiągnięte i zauważone. Jesteśmy na dobrej drodze, by to spełnić i zrealizować''.


,,Robimy postępy, lecz nadal jesteśmy w tyle. Ludzie nadal zabijają zwierzęta''.,,Możemy wygrać tę bitwę! Możemy podejmować różne kroki, ale wpierw musimy przypomnieć sobie, że jesteśmy zdolni do podejmowania wyzwań w naszych czasach - wiadomości, które młodzi ludzie muszą słyszeć głośno i wyraźnie''.
Podczas tego wydarzenia miał także przez chwilę porozmawiać z maskotką przedstawiającą nosorożca trzymającego kartkę ,,Chrońmy nosorożce''.

Książę spotkał się z liderami organizacji pozarządowych, których bardzo zainteresowała się organizacją United for Wildlife, której książę jest prezesem.

  

Kolejnym punktem programu było udzielenie wywiadu w jednej z popularnych wietnamskich programów telewizyjnych - Talk Vietnam.Opowiedział w nim to, że bardzo kocha przyrodę, a pomaganie zwierzętom sprawia wielką przyjemność.I tak zakończyła się dwudniowa podróż księcia do Wietnamu. Zleciała bardzo szybko.Prześlij komentarz