Niedziela Pamięci 2016

niedziela, 13 listopada 2016

Dzisiaj rano rodzina królewska, w tym Kate i William wzięli udział w obchodach Niedzieli Pamięci (Remembrance Sunday).


Tak jak co roku Kate stała na balkonie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Whitehall, wspólnie z Camillą i hrabiną Sophie, za to William złożył wieniec na grobowcu.

Prince Harry and The Duke of Cambridge look on silently as today's Remembrance event is played out in front of them

Jest to wydarzenie upamiętniające tych, którzy stracili swoje życie podczas walki za ojczyznę. Dzień Pamięci obchodzony jest we wszystkich krajach Wspólnoty.Równo o godzinie 11:00 nastały 2 minuty ciszy. Cisza symbolizuje oddanie hołdu tym, którzy polegli. O godzinie jedenastej, jedenastego dnia, jedenastego miesiąca w roku 1918  karabiny Europy zamilkł. W  czasie tych 2 minut w Londynie słychać jedynie wybuchy rakiet z Horse Guards Parade. Remembrance Sunday obchodzona jest zawsze w drugą niedzielę listopada.

Members of the King's Troop, Royal Artillery fire on Horse Guards Parade to mark the end of the two minutes silence

Następnie królowa, książę Edynburga, książę Karol, Harry, William i książę Yorku, hrabia Edward, księżniczka Anna i książę Kentu złożyli wieńce z maków na grobowcu.KATE MIAŁA NA SOBIE:

płaszcz - DVF (miała także podczas Niedzieli Pamięci w 2011 i 2012)
kolczyki - należą do klejnotów królewskich

The Duchess of Cambridge is joined by Camilla and a tearful Sophie, Countess of Wessex as the Royal family led the nation is honouring the war dead

12 komentarzy

 1. Kate wygląda tragicznie w tym kapeluszu :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że wszystko psuje w tym wypadku fryzura. W rozpuszczonych włosach wyglądałaby o wiele lepiej. Jednak generalnie całość bardzo mi się podoba.

   Usuń
 2. Kapelusz tragiczny:(( Ksiezna wygladma na 40lat a przeciez poprzednie wyjscia i zachwycala stylizacjami i mlodzieczym wygladem:) czern postarza, chociaz Sophiawyglada swietnie!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kate wyglada pięknie,elegancko i z klasa. Najlepiej ubrana na uropczystości

  OdpowiedzUsuń
 4. nie podoba mi się płaszcz Kate. na twarzy zaś wygląda na przemęczoną :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Kapelusz Kate do mnie nie przemawia, jeśli już chciała go założyć, to mogła rozpuścić włosy. Kok bardzo ładny, ale lepiej wyglądałby ze znacznie mniejszym kapeluszem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą. Kapelusz jest duży, więc albo powinna mieć koka z tyłu albo wcale...ten ułożony z boku jeszcze bardziej ją ,,poszerzył" (oczywiście to moje zdanie).

   Usuń
 6. A mi się wydaje,że z takim dużym kapeluszem,w eleganckim upięciu wygląda niezwykle elegancko.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie podoba mi się Kate w tym kapeluszu. Moim zdaniem wyglądała źle, choć nie tragicznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygląda poważnie i przez te włosy nieco starzej, wczoraj było super :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Moim zdaniem Kate ma za duży kapelusz. Fryzura ładna i to ją powinna wyeksponować.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze przy Rememberance Sunday piszecie, że Kate wygląda na przemęczona ale ona po prostu tak wygląda i to nie tylko tego dnia, tylko cały czas. Kiedy się uśmiecha jest taka promienna i wygląda młodo ale jak ma poważną minę tak wygląda, zawsze i to od kilku lat. Wystarczy spojrzeć na różne zdjęcia z jednego wyjścia są takie jak się uśmiecha i jak nie, kiedy się nie uśmiecha wygląda dokładnie tak jak teraz.

  OdpowiedzUsuń