Moja wizyta w Londynie - Zmiana Warty przed Pałacem Buckingham

sobota, 9 lipca 2016

Prosiliście mnie, abym opisała wizytę w Buckinghamie, niestety Pałac otwarty jest od 23 lipca, do 2 października, a ja byłam w Londynie w czerwcu :( jednak nic straconego! mam zamiar wybrać się tam we wrześniu! mam nadzieję, że wszystko się uda, a ja będę mogła Wam opisać moją wizytę w Buckinghamie :). Tymczasem zapraszam Was na post, gdzie opiszę Zmianę Warty POD Pałacem Buckingham :)

by Zuzia
Od kwietnia do lipca codziennie o 11.30 odbywa się przed pałacem uroczysta zmiana warty (w pozostałych miesiącach co drugi dzień).

To znaczy, że gwardia kończy swoją 'zmianę' - a więc jedni wychodzą, drudzy przychodzą.

Jedni jadą na koniach, drudzy grają, a trzeci maszerują.

Wszystko ma swój niepowtarzalny urok, ale zanim się zacznie...

by Zuzia

Ogromne tłumy przed Pałacem! Akurat udało mi się stanąć blisko barierki, ale było to nie lada wyzwanie. Całe schody na pomniku królowej Victorii, wzdłuż The Mall, oraz wszystkie uliczki dookoła były pokryte ludźmi - dosłownie.

by Zuzia

Możecie się tylko domyślić, jakie emocje wzbudził we mnie widok Buckinghama. "Tak. Stoję tutaj. Patrzę na niego i na TEN balkon".

Niestety nie dopchałam się do bramy aby zrobić zdjęcie, ponieważ za nią na początku gwardia się 'rozgrzewała' i było słychać co jakiś czas muzykę.

by Zuzia

Później co jakiś czas gwardziści szli na służbę od strony The Mall.

by Zuzia

Następnie otworzyła się główna brama i wyszli!

by Zuzia

To jest przecudowne uczucie! Ta muzyka wywołała u mnie łzy (i nie tylko u mnie). Przecudowne przeżycie. Pamiętam, że gdy byłam tutaj 3 lata temu - nie interesowałam się jeszcze monarchią, to czułam dokładnie to samo. Jeśli będziecie w Londynie musicie przyjść o 11:30 pod pałac i poczuć tę atmosferę, która jest po prostu nie do opisania.

by Zuzia


Standardowo zostawiam Wam filmik mojego autorstwa, gdzie możecie trochę posłuchać tej muzyki:)
https://www.youtube.com/watch?v=SVojOjPA6xg


Zuza

5 komentarzy

 1. też planuję lecieć we wrześniu aby zobaczyć wystawę w pałacu :)
  ps: nie "w Buckinghamie", "Buckinghama" tylko po prostu w pałacu Buckingham, czy widok pałacu Buckingham :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja będę w Pałacu pod koniec sierpnia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja byłam w lipcu 2015 r. Fajna wycieczka, piękne wnętrza, ciekawe wystawy i filmy pokazujace życie Pałacu od kuchni. Ja byłam pierwszego dnia w którym pałac został udostepniony dla zwiedzających w 2015 r.więc były tłumy. Jednak Organizacja była wspaniała więc była to sama przyjemność

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, wybieram się do Londynku w październiku. Zmiana warty jest co drugi dzień ale czy wiesz może, czy w weekend jest ona w sobotę czy niedzielę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj masz dokładne daty :) http://changing-guard.com/dates-buckingham-palace.html#dates

   Usuń