Charlotte Elizabeth Diana

czwartek, 21 lipca 2016


Dwa dni po narodzinach drugiego dziecka księcia i księżnej Cambridge poinformowano, iż nazwali swoją córkę Charlotte Elizabeth Diana.

Drugie imię księżniczka otrzymała po swojej prababci, która jest obecnie królową Zjednoczonego Królestwa (Królowa Elżbieta II).

Trzecie imię zaś córka Kate i Williama otrzymała po swojej nieżyjącej już babci od strony ojca, księżnej Dianie.

Lecz co z pierwszym imieniem? Czy ma jakiś związek z imionami noszonymi przez członków rodziny królewskiej i Middletonów? Przyjrzyjmy się temu bliżej. Imię Charlotte  to żeński odpowiednik imienia męskiego 'Charles' (pol. Karol). Obecnie imię to nosi dziadek małej ksieżniczki, książę Walii, a także brat księżnej Diany, Charles Spencer. Imię to jest pochodzenia francuskiego i sięga XVIII wieku.
Po lewej książę Karol, po prawej Charles Spencer

Powróćmy jednak do żeńskiej formy. Philippa Charlotte Middleton - takie imiona i nazwisko należą do młodszej siostry księżnej Catherine. Jak widzicie, Pippa na drugie imię otrzymała właśnie Charlotte.

Imię to posiada także historyczne powiązania królewskie. W XVII wieku w Brytyjskiej rodzinie królewskiej żyły dwie księżniczki o imieniu Charlotte, a także jedna królowa Charlotte.

Królowa Charlotte / XVIII wiek

W 1766  roku na świat przyszła jej córka,  która otrzymała takie samo imię i tytuł księżniczki królewskiej W przeciwieństwie do swej dominującej matki, księżniczka Charlotte była nieśmiała i brakowało jej pewności siebie.

Charlotte, księżniczka królewska /XVIII w - XIX w

Król Jerzy IV oraz jego małżonka, Caroline Brunswick posiadali córkę, która również otrzymała imię Charlotte oraz tytuł księżnej Walii.

Charlotte, księżna Walii

Kolejna osoba o tym imieniu pojawiła się w rodzinie królewskiej dopiero 2 maja 2015 roku.


**********************************
Już jutro, książę George będzie świętował trzecie urodziny! Być może już dziś Pałac Kensington opublikuje nowe, oficjalne zdjęcie synka Kate i Williama. :)

Fanka George'a

5 komentarzy

 1. Dobrze,że przypomniałaś znaczenie imion.Charlotte Elizabeth Diana to przepiękne połączenie- Kate i William nie mogli nazwać swojej córki lepiej -pamiętając o tradycji,członkach swojej rodziny,ale także nie wiązać córki z żadną postacią,aby mogła być wyjątkową jedyną w swoim rodzaju księżniczką Charlotte.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie było kogoś takiego jak Caroline Brunswick. To jest nielogiczne. Najlepiej napisać Caroline von Brunswick. Siedzę w tym od kilku lat i wiem, jak pisać, żeby nie popełnić błędu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Elizabeth - też drugie imię Kate

  OdpowiedzUsuń
 4. Catherine Elizabeth Middleton - Elizabeth po królowej
  Philippa Charlotte Middleton - Philippa po księciu Philipie
  James William Middleton - William po księciu Williamie
  moje takie tam subiektywne przemyślenia...

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na nowe zdjęcia z niecierpliwością. Mam nadzieję, że jutro PK coś udostępni :D

  OdpowiedzUsuń