Nowe informacje na temat księcia Williama

 Dziś (trochę zaległy) post z najnowszymi informacjami na temat księcia Williama. W ciągu tych kilku dni wziął udział w rozmowie z jedną z uczestniczek Igrzysk Olimpijskich w Tokio reprezentujących Wielką Brytanię. W dalszej części opisałam dalszą działalność księcia na rzecz The Earthshot Prize oraz wiadomości jego autorstwa, które pojawiły się na oficjalnym koncie Pałacu Kensington na Twitterze. Zapraszam po więcej do dalszej części posta!

twitter.com/KensingtonRoyal

16 lipca książę William zamieścił wpis na Twitterze w związku z powodziami, które nawiedziły tereny Niemiec, Belgii, Luksemburga oraz Holandii.

Szkody i straty spowodowane klęską powodzi w Niemczech, Belgii, Luksemburgu i Holandii są druzgocące. Jesteśmy myślami z wszystkimi dotkniętymi tymi powodziami.

*****************************************************

20 lipca Pałac Kensington opublikował filmik rozmowy księcia Williama z jedną z reprezentantek Wielkiej Brytanii w boksie, Lauren Price. Powodem tej rozmowy było rozpoczęcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jego oficjalne otwarcie odbyło się 23 lipca, a jego zakończenie nastąpi 8 sierpnia. Jak podał do informacji Pałac Kensington:

Wspaniale było rozmawiać o boksie, piłki nożnej, urodzinach i jeździe taksówką z Lauren Price z drużyny Wielkiej Brytanii przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio dla BBC Sport. Lauren zostanie pierwszą bokserką z Walii, która weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich tego lata. Jako nastolatka zdobyła tytuły mistrza świata w kickboxingu i grała w międzynarodowej drużynie Walii w piłce nożnej, zanim przeszła na boks w 2014 roku. W 2019 roku zdobyła złoto na Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Europejskich, a także jest obecnie panującą mistrzynią Igrzysk Wspólnoty Narodów i numerem jeden na świecie. Lauren, wiemy, że cała Twoja rodzina będzie z Ciebie dumna w Tokio. Powodzenia!

Dla zainteresowanych, cały filmik możecie zobaczyć poniżej:

********************************************************

21 lipca The Earthshot Prize ogłosiło start nowej książki poświęconej środowisku, której tytuł nosi: Earthshot. How To Save Our Planet. Jak się okazało, przedmowę do niej napisał książę Cambridge! Premiera tego dzieła literackiego jest zaplanowana na wrzesień tego roku. Podano również do informacji, że w niej znajdują się wypowiedzi znanych działaczy na rzecz przyrody m.in. Davida Attenborough czy Shakiry. Na razie opublikowano tylko okładkę, a całą zawartość dopiero poznamy za ponad miesiąc.

*****************************************************

23 lipca miało miejsce oficjalne otwarcie Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. Z tej okazji książę William wystosował krótką wiadomość na Twitterze:

Życzymy wszystkim sportowcom i personelowi reprezentacji Wielkiej Brytanii powodzenia podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Chociaż one są inne niż dotychczas, ale cieszcie się nimi i wiemy, że naród będzie z Was dumny.

*****************************************************

Kolejny tweet dotyczył brytyjskiej i irlandzkiej drużyny Rugby - Lions.

Życzę całemu zespołowi Lions wszystkiego dobrego przed testem otwierającym w Kapsztadzie! Wspaniale jest zobaczyć Aluna Wyna Jones'a, którego plecy są już sprawne i zdrowe, gotowy do kierowania zespołem. W

Jak się okazało, mecz rugby zakończył sukcesem, o czym świadczy poniższa wiadomość.

Genialna robota drużyny Lions. Co za wysiłek zespołowy!

************************************************************

27 lipca odbyły się zawody w jeździectwie w trakcie odbywających się Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W nich reprezentantka Wielkiej Brytanii, Charlotte Dujardin, uzyskała brąz. Gratulacje złożył m.in. Pałac Kensington:

Gratulacje dla Charlotte Dujardin za to, że została najbardziej utytułowaną brytyjską olimpijką wszech czasów. Fantastyczne osiągnięcie!

********************************************************

24 lipca pojawiła się informacja, że książę i księżna Cambridge prawdopodobnie uczestniczyli w ślubie Lady Kitty Spencer (kuzynki księcia Williama ze strony matki, księżnej Diany) w Rzymie. Jak podano do informacji na Instagramie, para książęca mogła przylecieć do Włoch na lotnisko Rzym-Campino, aby następnie udać się na uroczystości zaślubin córki Charlesa Spencera. Nie wiadomo czy ta informacja zostanie kiedykolwiek potwierdzona.

To tyle z najnowszych informacji. Zapraszam Was na bloga 1 sierpnia. Wtedy zostanie opublikowana kolejna ankieta związana ze stylizacją miesiąca. Tym razem będziecie głosować na najlepszą stylizację lipca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 The Cambridge Family , Blogger