Księżna Kate, książę William i książę George na finale Euro 2020

niedziela, 11 lipca 2021

Dziś Ich Królewskie Wysokości zjawili się na trybunach stadionu Wembley, aby podziwiać finałowy mecz EURO 2020. Tym razem o tytuł Mistrzów Europy walczyła reprezentacja Anglii i reprezentacja Włoch. Tak jak było zapowiadane - rodzicom towarzyszył książę George, który - jak tata - jest wielkim fanem piłki nożnej. Dla księżnej Kate było to drugie wyjście jednego dnia, ponieważ w godzinach popołudniowych uczestniczyła w finale Wimbledonu mężczyzn (notka opisana przez Zuzę znajduje się TUTAJ).

twitter.com/CoutureRoyals

Mecz rozpoczął się o godzinie 20:00 brytyjskiego czasu. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek, podano składy obu drużyn:

Anglia - Jordan Pickford (bramkarz), Kyle Walker (obrońca), John Stones (obrońca), Harry Maguire (obrońca), Luke Shaw (obrońca), Declan Rice (pomocnik), Kalvin Philips (pomocnik), Kieran Trippier (obrońca), Mason Mount (pomocnik), Raheem Sterling (pomocnik), Harry Kane (napastnik)

Włochy - Gianluigi Donnarumma (bramkarz), Giovanni Di Lorenzo (obrońca), Leonardo Bonucci (obrońca), Giorgio Chiellini (obrońca), Emerson Palmieri (obrońca), Nicolo Barella (pomocnik), Jorgihno (pomocnik), Marco Verratti (pomocnik), Federico Chiesa (napastnik), Ciro Immobile (napastnik), Lorenzo Insigne (napastnik)

Embed from Getty Images

Już od samego rozpoczęcia meczu, Anglicy mogli pokazać swój entuzjazm, ponieważ Luke Shaw strzelił gola rywalom w 2.minucie spotkania. Wielka radość niestety została przerwana, bo w drugiej połowie wynik drużyn prezentował się 1:1 (dla Włoch gola strzelił Leonardo Bonucci w 67.minucie). Taki rezultat utrzymywał się przez 120 minut gry (w tym były doliczone dwie dogrywki - bez gola dającego zwycięstwo jednej z drużyn).

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu, Pałac Kensington opublikował filmik z udziałem księcia Williama. W nim wyraził słowa otuchy i wsparcia dla angielskiej drużyny. Warto dodać, że reprezentacja Anglii od 55 lat nie zakwalifikowała się do finału EURO, dlatego tegoroczny sezon był dla Anglików wielką ekscytacją.

Ostatecznym rozstrzygnięciem gry były rzuty karne. W tym pojedynku zwyciężyła reprezentacja Włoch, pokonując angielską drużynę 3:2. Jak można zobaczyć na poniższych filmikach, mały George nie był z tego powodu zadowolony, ale sam fakt, że pojawił się na stadionie w towarzystwie rodziców i wspierał drużynę z trybun, wzbudził wielką sympatię rodaków. Już nieoficjalnie się mówi, że jak George podrośnie, przejmie tytuł swojego taty jako prezesa Angielskiego Związku Piłki Nożnej.

Tak prezentował się tweet po zakończeniu EURO 2020, a jednocześnie zwycięstwa Włoch w tegorocznych mistrzostwach:

Bolesny mecz. Gratulacje dla Włoch za wielkie zwycięstwo. Droga Anglio, wszyscy zaszliście tak daleko, ale niestety tym razem to nie był nasz dzień. Wszyscy możecie trzymać głowy wysoko i być z siebie dumni - wiem, że Nas stać na wiele więcej. W

Pojawił się również tweet księcia Williama w związku z rasistowskimi komentarzami skierowanymi do reprezentantów drużyny Anglii:

Jestem zniesmaczony rasistowskimi obelgami wymierzonymi w angielskich graczy po wczorajszym meczu. To całkowicie nie do przyjęcia, że gracze muszą znosić to odrażające zachowanie. To musi się skończyć teraz i wszyscy w to zaangażowani powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności. W

Jak się również okazało, książę William odwiedził angielskich zawodników w szatni po meczu. Potwierdził to trener drużyny, Gareth Southgate:

W tej chwili piłkarze, co jest zrozumiałe, milczą. Książę Cambridge odwiedził ich w szatni i słusznie podziękował oraz pochwalił ich za to, co zrobili.