Euro 2020: Książę William na meczu Anglia-Dania na stadionie Wembley

środa, 7 lipca 2021

Dziś na stadionie Wembley odbył się mecz o finał Euro 2020. O ten tytuł rywalizowały drużyny Anglii i Danii. Z królewskich gości nie tylko był obecny książę William, ale również duński następca tronu - książę Frederik z żoną, księżną Mary oraz synem, księciem Christianem. Na początku mówiło się, że będzie również obecny książę George, ale tym razem spekulacje nie potwierdziły się. Zapraszam do dalszej części.

twitter.com/chrisshipitv

Składy obu drużyn prezentują się następująco:

Anglia: Jordan Pickford, Kyle Walker, John Stones, Harry Maguire, Luke Shaw, Kalvin Philips, Declan Rice, Jadon Sancho, Mason Mount, Raheem Sterling, Harry Kane

Dania: Kasper Schmeichel, Andreas Christensen, Simon Kjaer, Jannik Vestergaard, Jens Stryger Larsen, Pierre-Emile Hoejbjerg, Thomas Delaney, Joakim Maehle, Martin Braithwaite, Kasper Dolberg, Mikkel Damsgaard

Dzisiejszy mecz sędziował pochodzący z Holandii Danny Makkelie.

Embed from Getty Images

Książę William, jako prezes The Football Association, oglądał mecz z loży VIP-owskiej. Towarzyszył mu Aleksander Ceferin - prezydent UEFA. Na stadionie również był obecny premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson ze swoją żoną, Carrie. Jak widać na poniższych zdjęciach, nie zabrakło również krótkiej pogawędki z przedstawicielami Duńskiej Rodziny Królewskiej.

twitter.com/saadsalman719

Mecz rozpoczął się od odśpiewania hymnów obu krajów. W ciągu 120 minut (w tym dwie dogrywki) Anglia pokonała Danię z wynikiem 2:1. Na początku pierwszego gola strzelił Simon Kjaer (samobój), a drugą - Harry Kane podczas wykonywanego rzutu karnego. Natomiast reprezentacja Danii zyskała jednego gola dzięki Mikkelowi Damsgaardowi, który trafił do bramki przeciwnika w 30.minucie spotkania.

11 lipca odbędzie się finał tegorocznych zawodów Euro 2020. O tytuł zwycięzcy będzie rywalizować Anglia i Włochy. Mecz odbędzie się na stadionie Wembley, więc możliwe, że tym razem książę George pojawi się u boku swojego taty.

A tak wyglądała wiadomość księcia Williama z okazji wygranej Anglików:

Co za gra, co za wynik! Ogromny wysiłek zespołowy reprezentacji Anglii. W niedzielę cały kraj będzie z Wami! #ItsComingHome