Podsumowanie roku 2016

sobota, 31 grudnia 2016

Już kilka godzin dzieli nas od zakończenia roku 2016, a rozpoczęcia roku 2017. Dlatego jak co roku pod koniec grudnia, podsumowujemy wszystkie ważne wydarzenia, które miały miejsce w mijającym roku. Zapraszamy do dalszej części !


6 stycznia książę George rozpoczął naukę w przedszkolu Westacre Montessori w Nortfolk. Z tej okazji Pałac Kensington wydał dwa oficjalne zdjęcia z udziałem małego księcia, wykonane przez jego mamę, księżną Kate.9 stycznia księżna Kate obchodziła swoje 34.urodziny ! Nie pojawiły się żadne oficjalne zdjęcia z tej okazji.7 lutego pojawił się filmik z księżną Kate w roli głównej. Filmik został specjalnie wykonany z okazji rozpoczęcia Tygodnia Zdrowia Psychicznego Dzieci.


17 lutego ukazał się artykuł wykonany przez samą księżną Kate dla Huffington Post. Napisała w nim
m.in. początki jej pracy charytatywnej z różnymi organizacjami oraz o rozpoczęciu nowej kampanii Young Minds Matter polegającą na zbadaniu problemów związanych ze zdrowiem psychicznym dzieci.7 marca pojawiło się kilka oficjalnych zdjęć rodzinki podczas ich ferii zimowych w Alpach w Szwajcarii. Zdjęcia wykonał fotograf John Stillwell.W dniach 24-27 marca książę William odbył niespodziewaną podróż do Kenii ! Spotkał się z prezydentem kraju oraz odbył kilka spotkań na temat zwalczania kłusownictwa. Również miał okazję uczestniczyć na ślubie jego przyjaciółki, Jecci Craig.W dniach 10-16 kwietnia Kate i William bez dzieci, odbyli Royal Tour po Indiach i Bhutanie. Zwiedzili m.in Taj Mahal, uczestniczyli na przyjęciu z bollywoodzkimi aktorami oraz spotkali się z władcą Bhutanu, królem Jigme Khesarem Wangchuckiem oraz jego żoną, Jetsun Pemą.21 kwietnia Królowa Elżbieta II obchodziła swoje 90.urodziny ! Z tej okazji w tym roku były organizowane liczne parady, przyjęcia na cześć władczyni. Jubilatka także zorganizowała prywatne przyjęcie w Windsorze, na którym uczestniczyła para książęca.22 kwietnia prezydent Stanów Zjednoczonych (wkrótce ówczesny) Barack Obama ze swoją żoną, Michelle złożyli wizytę w Londynie z okazji oficjalnych obchodów urodzin Królowej. Postanowili się także spotkać z książęcym trio i jak się później okazało, też z George'm !24 kwietnia Kate, William i Harry połączyli swoje siły i razem uruchomili wspólną kampanię Heads Together, która ma na celu zachęcić młodych ludzi do opowiadania o swoich problemach i uczuciach związanych ze zdrowiem psychicznym. Każdy ma przydzielone zadanie : Kate ma się zajmować zdrowiem psychicznym dzieci, William - młodych mężczyzn, a Harry - weteranów wojennych.Z tej okazji pojawił się także filmik, w którym przedstawiciele patronatów książęcego trio, łączą swoje siły i łączą się w jedną wielka kampanię.


29 kwietnia z okazji 5. rocznicy ślubu pary książęcej, do osób, które złożyły dla nich życzenia, do koperty zostało dołączone zdjęcie przedstawiające książęce małżeństwo.30 kwietnia w Internecie ukazała się okładka z księżną Kate w roli głównej w jednym z najpopularniejszych magazynów na świecie - Vogue ! Sesja zdjęciowa w otoczeniu przyrody w hrabstwie Nortfolk, odbyła się z okazji 100-lecia brytyjskiego magazynu we współpracy z National Portrait Gallery, której Kate patronuje.2 maja księżniczka Charlotte obchodziła swoje 1.urodziny! Z tej okazji Pałac Kensington wydał cztery oficjalne zdjęcia małej jubilatki wykonane przez samą księżną Kate w Anmer Hall (więcej zdjęć znajduje się poniżej).19 maja księżna Kate wysłała prywatną wiadomość dotyczącą wsparcia organizacji ICPCN (International Children's Pallative Care Network). Do tej wiadomości zostało dołączone nieznane zdjęcie księżnej.Kolejną okazją do zobaczenia George'a i Charlotte było pojawienie się rodzinki na Houghton International Horse Trials, które miało miejsce na Kings Lynn w Nortfolk. Przy okazji urządzili piknik ze swoimi przyjaciółmi z czasów szkolnych.

9 czerwca organizacji SportsAid obchodziła 40-lecie swojej działalności. Z tej okazji zorganizowano przyjęcie w ogrodach Pałacu Kensington. Na przyjęciu uczestniczyła księżna Kate.Również w czerwcu pojawił się numer magazynu Attitude z księciem Williamem na okładce. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby to, że ten magazyn jest przeznaczony dla homoseksualnych mężczyzn. W ten sposób książę chciał przekazać ludziom informację, żeby nie ukrywali się ze swoją orientacją oraz żeby ludzie w tych kwestiach, byli tolerancyjni.Od 10 czerwca ponownie zostały wznowione obchody 90.urodzin Królowej :

Msza dziękczynna w Katedrze Świętego Pawła.Trooping the Colour 2016. To był debiut księżniczki Charlotte na balkonie Pałacu Buckingham !The Patron's Lunch.21 czerwca książę William skończył 34 lata. Tak jak w przypadku swojej żony, nie pojawiły się żadne oficjalne zdjęcia.

W dniach 30 czerwca- 1 lipca książęce trio odbyło podróż do Francji, aby uczestniczyć w obchodach setnej rocznicy Bitwy pod Sommą, w której stoczyła walkę armia brytyjska i armia niemiecka.

Książę William postanowił włączyć się w kampanię #StandUpToBullying, która ma na celu zapobiec cyberprzemocy. Ta kampania została zorganizowana przez Diana Award, której obecnie książę patronuje.Z tej okazji również pojawił się filmik :


8 lipca książę George odbył swoje pierwsze królewskie wyjście nie wliczając w to Trooping The Colour ! W towarzystwie rodziców przybył na pokazy lotnicze Royal International Air Tatoo. Książę był zachwycony samolotami i helikopterami.22 lipca książę George skończył 3 latka! Tradycyjnie, jak co roku, pojawiło się kilka fotografii przedstawiające małego jubilata. Autorem zdjęć jest Matt Porteous. Zostały one wykonane w ogrodach Anmer Hall (więcej zdjęć poniżej).5 sierpnia miałyśmy okazję świętować 1.urodziny naszego bloga !Również na początku sierpnia para książęca postanowiła sprzedać swoje auto Range Rover na cele charytatywne. Cała wylicytowana suma została przekazana organizacjom charytatywnym tj. Sun Screen IT i Stand Down. 23 sierpnia książę William odbył jednodniową podróż do Niemiec, aby uczestniczyć w uroczystościach 70-lecia istnienia państwa Nadrenii Północnej-Westfalii.Na początku września Kate i William odbyli dwudniową podróż do Kornwalii i Wysp Scilly. Odwiedzili m.in ośrodki młodzieżowe, Truro Cathedral, Healeys Cornish Cyder Farm czy Eden Project. Ostatecznie odwołano wizytę pary na Wyspach Scilly z powodu złych warunków pogodowych.

15 września w Pałacu Buckingham odbyło się podpisanie deklaracji na temat zapobiegania handlu dzikimi zwierzętami. Ta deklaracja oznacza, że nadal będzie kontynuowana walka z nielegalnych handlem produktów zwierzęcych lub samych stworzeń.W dniach 24 września- 1 października rodzinka z Cambridge odbyła kilkudniową podróż do Kanady. To była pierwsza oficjalna podróż księżniczki Charlotte a druga księcia George'a. Również Kate i William ponownie zawitali do tego kraju, pierwszy raz tam przybyli w 2011 roku. W Kanadzie odbyli szereg spotkań dotyczących zdrowia psychicznego.10 października był obchodzony Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji Kate, William i Harry zorganizowali spotkanie z członkami ich kampanii Heads Together, aby wspólnie obchodzić to święto. Spotkanie odbyło się na London Eye.11 października Catherine odbyła jednodniową podróż do Holandii! Głównym tematem było zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Księżna spotkała się z królem Willemem-Alexandrem, odwiedziła muzeum sztuki Mauritshuis, Brytyjską Ambasadę oraz organizację Bouwkeet. Te spotkania odbyły się w Hadze i Rotterdamie.
13 października organizacja Kennedy Memorial Trust obchodziła 50-lecie istnienia. Z tego powodu książę William uczestniczył w przyjęciu, które odbyło się w Pałacu Buckingham. Wygłosił krótkie przemówienie i wzniósł toast, aby organizacja odnosiła jeszcze większe sukcesy.15 października pojawiła się informacja iż Kate napisała przedmowę do książki The GCHQ Puzzle Book, której premiera miała miejsce 20 października. Napisała tam m.in o swojej babci, Valerie Glassborrow, która pomagała ludziom podczas II wojny światowej.13 listopada w Londynie obchodzona była Niedziela Pamięci. W dzień poprzedzający to wydarzenie, w godzinach wieczornych odbył się koncert. Ten festiwal miał miejsce w Royal Albert Hall.Następnego dnia odbyły się coroczne obchody tego wydarzenia. Księżna Kate oglądała uroczystości na balkonie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Whitehall, a William w towarzystwie swojego brata, ojca, dziadka i wujka, oddawał cześć żołnierzom przy pomniku. William swoim mundurem reprezentował British Air Force.


W dniach 16-17 listopada książę William odbył wizytę w Wietnamie. Głównym celem tej podróży było uczestniczenie w Międzynarodowej Konferencji na temat nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami. Spotkał się z prezydentem i wiceprezydentem Wietnamu, odwiedził jedną z wietnamskich szkół podstawowych czy udzielił wywiadu dla jednego z wietnamskich programów telewizyjnych - Talk Vietnam.W tym roku mogliśmy tylko raz zobaczyć Kate w tiarze - podczas Diplomatic Reception w Pałacu Buckingham. Również z tej okazji opublikowano oficjalne zdjęcie Królowej Elżbiety ze swoim synem, wnukiem oraz ich żonami.W tym roku książęca rodzina postanowiła spędzić Święta Bożego Narodzenia nie z królową w Sandringham, lecz wspólnie z rodziną Middletonów. Pierwszego dnia świąt rano, rodzina została zauważona w drodze do kościoła w Bucklebury.Oficjalne zdjęcia z okazji 90.urodzin Królowej Elżbiety na których jest rodzinka z Cambridge :

Z księciem Karolem, księciem Williamem i księciem George'm.Zdjęcie z wnukami i prawnukami.Inne oficjalne zdjęcia :

Pierwszy dzień George'a w przedszkolu.
Ferie zimowe w Szwajcarii.

  

Nowe zdjęcie z chrztu księżniczki Charlotte, który miał miejsce w lipcu 2015 roku.1.urodziny księżniczki Charlotte !

  

Oficjalny portret księżnej Kate.3 urodziny księcia George'a !

  

Przyjęcie dyplomatyczne. Zdjęcie królowej, następców tronu i ich małżonków.Jakie wydarzenie z 2016 roku najbardziej Wam zapadło w pamięci? Piszcie w komentarzach !

************************************************

PODSUMOWANIE OFICJALNYCH WYJŚĆ:


KATE:
Oficjalne wizyty - 53
Oficjalne bankiety, lunche - 17
Inne spotkania, inwestytury - 9
Wszystkie wystąpienia w UK - 79
Wszystkie zagraniczne wystąpienia - 61
Podsumowanie oficjalnych wystąpień - 140

WILLIAM:
Oficjalne wizyty - 65
Oficjalne bankiety, lunche - 22
Inne spotkania, inwestytury - 30
Wszystkie wystąpienia w UK - 117
Wszystkie zagraniczne wystąpienia - 71
Podsumowanie oficjalnych wystąpień - 188

RANKING 2016:
1. Książę Karol - 530
2. Księżniczka Anna - 509
3. Hrabia Edward - 359
4. Królowa - 332
5. Książę Andrzej - 323
6. Księżna Camilla - 221
7. Książę Filip - 219
8. Książę Gloucester - 205
9. Książę William - 188
10. Hrabina Sophie - 179
11. Książę z Kentu - 159
12. Książę Harry - 152
13. Księżna Kate - 140
14. Księżna Gloucester - 121
15. Księżniczka Alexandra - 88

************************************************

I tak powoli 2016 rok dobiega końca ! Z okazji zbliżającego się Nowego Roku chciałybyśmy Wam życzyć, aby przyszły rok był jeszcze lepszy niż ten mijający, aby wszystkie Wasze marzenia się spełniły oraz życzymy Wam miłej zabawy sylwestrowej!Autorki bloga The Cambridge Family Blog.

9 komentarzy

 1. Świetne podsumowanie.
  Księżna wg mnie w tym roku pod względem modowym prezentowała się fenomenalnie-mnóstwo wzorów,fasonów,kolorów.
  Byłam pod wrażeniem artykułu Kate o zdrowiu psychicznym.Widać,że ta tematyka jest dla niej bardzo ważna i wiele dla niej robi.
  Najcudowniejszym wydarzeniem roku była podróż całej rodzinki do Kandady.To było spełnienie moich marzeń i okazja do zobaczenia George i Charlotte w zabawie!
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe podsumowanie!!
  Pozdrawiam i zapraszam na blogowaniezk

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na wysłanie kartki urodzinowej do George'a z racji tego że ma on urodziny 22 lipca? Czy jeśli poprosiłam o zdjęcie to na pewno je dostanę? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się że idealnym czasem na wysłanie kartki do George'a to by był już początek lipca. Skoro poprosiłaś to myślę, że je dostaniesz ;).

   Usuń
 4. Myślicie że mogę wysłać w poniedziałek np list z życzeniami urodzinowymi dla Kate i poprosić w nim np o kartkę ze ślubu? Myślcie że odesla?

  OdpowiedzUsuń
 5. Dalszych sukcesów w prowadzeniu bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najpiękniejsze wydarzenie :Royal Tour do Kanady
  Największe zaskoczenie: sesja do Vouge
  Najlepsza kreacja :czerwona suknia i tiara z przyjęcia dyplomatycznego -wyglądała jak księżniczka krwi
  Ogolnie ten rok był wspaniały,dawno już księżna nie miała tyle wyjść,pod względem stylu też nie może się równać a przede wszystkim dużo razy mogliśmy zobaczyć George i Charlotte na żywo!

  OdpowiedzUsuń
 7. To był bardzo udany rok dla nich, najważniejszym wydarzeniem dla mnie była podróż do Indii, księża prezentowała się rewelacyjnie, promieniała, była wypoczęta, zaskakiwała dobrymi stylizacjami. Oczywiście największą gwiazdą była w tym roku mała Charlotta która jest bardzo uroczym dzieckiem.Ulubione zdjęcie to jedno z sesji zimowej.

  OdpowiedzUsuń