Zaległości sprzed kilku dni.

niedziela, 4 grudnia 2016

Ze względu na dużo nauki, niestety nie mogłyśmy być na bieżąco z wyjściami księcia Williama. Również pojawiło się kilka ciekawych informacji na temat księżnej Kate. W tej notce znajdują się zaległości sprzed kilku dni.

29 listopada w godzinach porannych książę William po raz kolejny w imieniu Królowej przewodniczył inwestyturze w Pałacu Buckingham. Tytuł otrzymała m.in Johanna Basford, sławna artystka kolorowanek dla dorosłych.Jak się dowiedzieliśmy, podczas rozmowy z artystką, książę powiedział, że Kate jest zachwycona kolorowanką jej autorstwa. Ponieważ księżna studiowała historię sztuki i lubi malować, nie mogła się oprzeć tej kolorowance. Nosi ona tytuł ,,Sekretny Ogród'' i cieszy się wielką popularnością.Podczas tego wydarzenia książę wyznał także, że Kate oglądając mecze hokeja, nie może powstrzymać się od okrzyków dopingu.

Johanna Basford z mężem, Jamesem Wattem, który również otrzymał odznaczenie

Pojawiła się także informacja o tym iż księżna Cambridge wysłała wiadomość do organizacji East Anglia's Children's Hospices z okazji gali, która odbyła się 30 listopada. Nie wiadomo dlaczego księżna nie uczestniczyła na tym wydarzeniu, ale przeprosiła za swoją nieobecność. W swojej wiadomości napisała m.in ,,Bardzo wszystkim dziękuję za wsparcie tak wspaniałej organizacji jak EACH, której bycie patronem jest wielką dumą [...] Mam nadzieję, że to był przyjemny wieczór i że w dalszym ciągu będziemy wspierać każdy ruch do realizacji swoich wizji''.30 listopada książę William odwiedził Derby - miasto i dystrykt w Wielkiej Brytanii, w hrabstwie ceremonialnym Derbyshire, nad rzeką Derwent. Miasto jest silnie związane z historią i kulturą rzymską, saksońską i normańską.Tam odbył szereg spotkań. Na początku książę złożył wizytę w Bombardier Rail, aby zobaczyć produkcję pociągów nazwanych na cześć Królowej : ,,Elizabeth Lines''. Podczas tego wydarzenia dowiedział się jak ta organizacja wspiera 80 młodych ludzi, którzy szkolą się na kierowców pociągów.Spotkał się z uczniami i byłymi praktykantami, z którymi miał okazję porozmawiać o tym, z czego składają się pojazdy komunikacji miejskiej.Następnie miał okazję zajrzeć do wnętrz jednego z pociągów ,,Elizabeth Lines''.

Na koniec wydarzenia, odsłonił tablicę pamiątkową.


Następnym punktem podróży była wizyta w Rollce Royce - firmie globalnej, która zajmuje się produkcją silników lotniczych dla dużych samolotów cywilnych i odrzutowców korporacyjnych. Książę miał okazję zobaczyć ogromny model silnika Trent XWB.

Miał okazję spotkać się z pracownikami, praktykantami i inżynierami.

Książę miał także zobaczyć cukiernicze dzieło wykonane przez Andrew Smytha, finalisty brytyjskiego Bake Off. Ciasto miało kształt silnika a na nim znajdowały się inicjały firmy Rolls Royce. Will był pod wrażeniem.
Ostatnim przystankiem była organizacja Padley Centre. Została ona założona w 1985 roku. Dostarcza usługi osobom ze złożonymi potrzebami. Wspierają osoby, które : są bezdomne, mają psychiczne problemy zdrowotne, mają trudności w nauce, są uzależnieni od narkotyków i alkoholu, są długotrwałymi bezrobotnymi, są byłymi przestępcami.Książę miał okazję przeprowadzić eksperyment.Miał okazję się dowiedzieć w jaki sposób ta organizacja działa i co już osiągnęła.Lecz to nie był koniec dnia dla księcia. Wrócił do Londynu, gdzie tam przybył do Victoria and Albert Museum na galę Tusk Conservation Awards.Na tej gali byli również obecni teściowie księcia jak i rodzice księżnej Kate, Carole i Michael Middletonowie.


Prześlij komentarz