kilka słów o... Jamie Lowther-Pinkerton + więcej

wtorek, 10 maja 2016

Anthony James Moxon "Jamie" Lowther-Pinkerton - urodzony 28 września 1960r. jest prywatnym sekretarzem księcia i księżnej Cambridge, oraz księcia Harry'ego. Został zatrudniony 2 maja 2005 roku, ale zrezygnował ze stanowiska w pełnym wymiarze godzin. Od września 2013 roku, pojawia się w pracy jeden dzień w tygodniu, w celu wsparcia i doradzania młodszym pracownikom.

Jamie został nawet ojcem chrzestnym George'a.


Szkolił się w Królewskiej Akademii Wojskowej Sandhurst. W 1979 roku dołączył do Gwardii Irlandzkiej. W całej swojej 20-letniej karierze wojskowej, został zapamiętany jako szczególnie zdolny oficer. Odszedł z armii brytyjskiej w 1998 roku.


Służył jako Koniuszy u Królowej Matki (1984-1986), 8 czerwca 1986 został awansowany na Kapitana. Był dowódcą oddziału SAS. Służył w pierwszej wojnie w Zatoce Perskiej w latach 1990-1991. Został awansowany do stopnia majora w dniu 30 września 1992 roku. 

Uczęszczał do Staff College, Camberley. Lowther-Pinkerton był dowódcą Dywizjonu G SAS. Do późnych lat '90  służył na Bałkanach. 


Od 2001 roku jest współzałożycielem i dyrektorem "Objective Travel Safety", która zapewnia szkolenia dotyczące oceny ryzyka zagrożenia dla młodych turystów i dziennikarzy. On również przeszkolił Ewana McGregora i Charley Boormana w serialu "Long Way Round" oraz "Long Way Down". Jest także konsultantem w Kroll Risk Management w Londynie.

Został mianowany członkiem Royal Victorian Order (MVO) za jego usługi jako koniuszy u Królowej Matki w 1986 roku, członkiem Orderu Imperium Brytyjskiego (MBE) w 1990 roku dzięki służbie w siłach specjalnych w Kolumbii, oraz jest porucznikiem Królewskiego Orderu Wiktorii (LVO) od 2013 roku.


Jest żonaty z Susannah Lowther-Pinkerton (ur Susannah Lucy Richards) mają czwórkę dzieci. Jego syn William, był paziem na królewskim ślubie w 2011 roku (ten w ciemnych włosach). Aktualnie mieszkają w Suffolk.


Jamie towarzyszył Williamowi podczas jego wizyty w Nowej Zelandii w 2010 r.


Jako główny prywatny sekretarz księcia i księżnej Cambridge i księcia Harry'ego, pan Lowther-Pinkerton jest najbardziej uprzywilejowaną osobą wśród personelu.

Był również jednym z trzech królewskich doradców, których telefony komórkowe zostały zaatakowane przez "News of the World" w 2005 roku, wywołując skandale.

Od jakiegoś czasu Jamie ograniczył swoje obowiązki i pracuje w swoim gabinecie w Pałacu św. Jakuba tylko raz w tygodniu.


Jest także dyrektorem Fundacji Królewskiej księcia i księżnej Cambridge i księcia Harry'ego, a także miłości księcia Harry'ego, czyli Sentebale.


Jamie był u boku księcia w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Pomógł wszystko zaplanować w sprawie ich ślubu, oraz wizyt zagranicznych. Dostarczył im wielkie wsparcie w trudnych czasach, np. gdy opublikowano intymne zdjęcia pary na wakacjach. Pewne źródło donosi, że "Kate i William byli w wielkim szoku, kiedy powiedział im, że odchodzi".


Will i Kate naprawę bardzo muszą cenić Jamie'go, ponieważ zdecydowali, że zostanie on ojcem chrzestnym George'a.

><img alt=

***
21 maja o godz. 14:00 na Warszawskich Targach Książki na Stadionie Narodowym będzie można spotkać autora książki "Elżbieta II. O czym nie mówi królowa" - Marka Rybarczyka. Więcej informacji na grafice.

Zuza

4 komentarze

 1. Świetna notka. Można się wiele dowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 2. wiadomo dlaczego zrezygnował z pracy?

  OdpowiedzUsuń
 3. Po tylu latach pracy odpoczynek też się należy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nominowałam Was do Liebster Awards :)
  Więcej tutaj: http://dutch-royalty.blogspot.com/2016/05/konferencja-adaptions-futures-2016-nowa.html

  OdpowiedzUsuń