Księżna Kate dla Huffington Post

środa, 17 lutego 2016

hrhduchesskate.blogspot.com
Artykuł księżnej Catherine pojawił się już na stronie Huffington Post. W języku angielskim możecie go przeczytać tutaj (KLIK). Natomiast poniżej fragmenty artykułu przetłumaczone na język polski.
Tekst jest tłumaczony przeze mnie z małą pomocą tłumacza i słownika :)


Dokonajmy prawdziwej zmiany dla całego młodszego pokolenia
To wspaniale być dzisiaj redaktorką portalu Huffington Post oraz ,,uczcić" niesamowitą pracę mającą na celu zrozumienie zdrowia psychicznego dzieci. Young Minds Matter rusza dzisiaj - jest to nowa seria, w której zostaną zbadane problemy związane ze zdrowiem psychicznym dzieci. Krótko po wyjściu za mąż, zaczęłam pracować z różnymi organizacjami charytatywnymi, które pomagają osobom dotkniętym problemami typu: uzależnienia, rozpad rodziny. Często słyszałam różne smutne opowieści o przeżyciach ludzi, które miały dla nich katastrofalne skutki, a zwłaszcza dla dzieci.

Zauważyłam, że różne uzależnienia ludzi [m.in alkohol], wynikają z nierozwiązanych problemów w dzieciństwie. Stało się dla mnie jasne, że małe dzieci - nawet te poniżej 5 lat - mają do czynienia z różnymi problemami. [...] 

Nadszedł czas, aby to zmienić! 
Zdrowie psychiczne naszych dzieci musi być tak samo ważne jak ich zdrowie fizyczne. Rodzice wstydzą się przyznać, że ich dziecko potrzebuje emocjonalnej lub psychiatrycznej pomocy, gdyż obawiają się, że piętno związane z tymi problemami może być niekorzystne dla ich przyszłości. Badania opublikowane w dniu dzisiejszym przez Huffington Post wykazują, że aż jedna trzecia rodziców obawia się, że będą uważani za złą matkę lub złego ojca, kiedy okaże się, że ich dziecko ma problemy ze zdrowiem psychicznym. [...]

[...] William i ja nie zawahamy się poprosić o pomoc dla naszych dzieci, jeśli będzie taka potrzeba. Będziemy zachęcać George'a i Charlotte do tego, aby mówili nam o swoich uczuciach i emocjach. Będziemy ich również zachęcać do tego, aby wspierali swoich rówieśników, przyjaciół. [...]

Oczywiście, niektórym rodzicom, opiekunom nie jest łatwo z powodu braku pieniędzy lub czasu. Przez to nie wiedzą gdzie szukać pomocy czy rady. Dlatego społeczeństwo jak i szkoły powinni pomagać dzieciom, które wyglądają na zamknięte w sobie i są ,,trudno zauważalne". 


W serii artykułów zleciliśmy, przedstawienie wam niezwykłych ludzi i organizacji. Dowiecie się o mężczyźnie, który popełnił samobójstwo z powodu depresji, która dręczyła go od 10. roku życia [...], poznacie kilku naukowców, którzy próbują znaleźć odpowiedzi na różne pytania dotyczące zdrowia psychicznego. Odpowiedzi te przyniosą realne korzyści dla rodziców, opiekunów i nauczycieli. 

Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy brali udział w tej serii, a także tym, którzy będą brać udział po dniu dzisiejszym. Jestem również ogromnie wdzięczna tym, którzy poświęcą swój czas, aby przeczytać, oglądnąć i wysłuchać tych wszystkich opowieści. Razem mamy szansę dokonać prawdziwej zmiany dla młodszego pokolenia! 

*****************************************

Księżna spotkała się dzisiaj z redaktorami Huffington Post w Pałacu Kensington.
Następnie rozmawiała z dziećmi, które biorą udział w raporcie filmu Huffington Post


Księżna ma na sobie:
 biała bluzka - Reiss
 spódnica - Dolce&Gabbana.
kolczyki - Annoushka
zegarek - Cartier
szpilki - Stuart Weitzman***************************************

Pałac Kensington podał informację, iż Księżna Kate obejmie patronat nad Anna Freud Centre

19 komentarzy

 1. A ja myślałam, że to będzie wyjście i zobaczymy Kate.:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem po wrażeniem-świetny artykuł.Wydaje się,że ten temat jest bardzo bliski jej sercu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co Catherine ma na sobie? Jakieś takie dziwne połączenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego dziwne? Zdecydowanie biała bluzka pasuje do spódniczki z wzorami. Według mnie to jest udana stylizacja,taka elegancka :)

   Usuń
  2. Dokładnie, zgadzam się w 100%. Świetna stylizacja. Kate wygląda w niej jak nastolatka.:)

   Usuń
 4. Tragiczna stylizacja.

  OdpowiedzUsuń
 5. nie wiem dlaczego, ale dzisiejsza stylizacja Kate bardzo przypomina mi styl księżnej Mary z Danii ;) chociaż, swoją drogą, ta spódnica nie pasuje mi trochę do takiej bluzki, ale generalnie ładnie wyglądała.

  OdpowiedzUsuń
 6. http://duchess-kate.blogspot.co.uk/
  Zapraszam do siebie!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Brawo Kate :) Widać , że to bliski jej temat :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Co za świetna stylizacja ! Dziś Kate wygląda bosko i jak promienieje :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo podoba mi się jej stylizaacja :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Stylizacja okropna. Calkowicie niedopasowana

  OdpowiedzUsuń
 11. https://m.facebook.com/Catherine-ksi%C4%99%C5%BCna-Cambridge-376409775893343/?ref=bookmarks. Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Podoba mi się pomysł goszczenia dziennikarzy w PK oraz to, że sama księżna postanowiła coś napisać. Bardzo dobrze, że jej zaangażowanie to nie tylko oficjalne wizyty, ale także prawdziwa współpraca i nagłośnienie spraw wokół zdrowia psychicznego dzieci. Oby tak dalej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak szczerze mówiąc to trochę się zastanawiam, czy ona sama to napisała, czy się tylko pod tym tekstem podpisała??

   Usuń
  2. Wlasnie tez sie zastanawiam. A moglaby w koncu jakies konkretne dzialania ac,znaczy nie no super ze cos napisala (oby to byla ona ) ale zeby to mialo sens to lepiej by moze jakies spotkanie ze swiatowymi liderami, globalne przemowienie nw zywo o tym, moze przemowienie na onz? Nie zrozumicie mnie zle, dobrze ze w koncu coa robi,Le gdyby jej naprawde zalezalo i ze y ta praca miala sens to trzeba zrobivc cos swiatowego ,na wieksza skale.

   Usuń
 13. Mam pytanie, mogłybyście mi napisać na jakich okazjach co roku pojawia się brk? chodzi np o trooping the colour i inne... :)

  OdpowiedzUsuń