Kate na wesoło - ankieta

sobota, 9 stycznia 2016

Z okazji dzisiejszych 34. urodzin księżnej Kate będziecie mogli wziąć udział w ankiecie na najzabawniejsze zdjęcie/gif z udziałem księżnej. ,,Kandydatów" przedstawiamy wam poniżej:

1.2.

3.


4.


5.


6.

7 .

8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


15.


16.

17.

Ankieta jest już po prawej stronie bloga. Zachęcamy do głosowania!

A juz jutro na blogu pojawi się ankieta na najlepszą stylizację księżnej w 2015 roku.

Zapraszamy również do poprzedniego postu!

Fanka George'a i Fanka Kate

9 komentarzy

 1. Ostatnio przeczytałam, już nie pamiętam gdzie, że jak Karol zostanie królem to Camilla zostanie: księżna- małżonką, czy wiecie dlaczego tak się stanie? Dlaczego nie będzie Królową? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze względu na Dianę :D
   I dlatego nie dali jej również tytułu księżnej Walii- czyli ten, który przypada następcy tronu (Karolowi).
   Dodatek- Camilla to rozwódka :P

   Usuń
  2. Karol jako syn królowej - następca rodu Windsorów będzie królem, bo pochodzi z rodziny królewskiej z urodzenia. Już teraz wiemy, że po Karolu kolejnym królem będzie William, a jego następcą Georg. Jeśli Georg'owi jako pierwsza urodzi się dziewczynka to zostanie królową.
   Tytuł króla/ królowej przysługuje tylko następcą tronu, ich małżonkowie otrzymują tytuł księca/ księżnej małżonka.

   Usuń
  3. Kobiety dostają tytuł królowej małżonki, nie księżnej małżonki. W przypadku Camilli nie dostanie tytułu Queen Consor (królowej małżonki) ponieważ jest rozwódką i ze względu na szacunek względem księżnej Diany. Tytuły Queen Consor mają królowa Silvia ze Szwecji, królowa Sonja z Norwegii, królowa Matylda z Belgii czy królowa Maxima z Holandii. Kate pewnego dnia zostanie Królową małżonką, tak jak zostałaby nią Diana. Tak samo królową małżonką zostanie księżna Mary z Danii.

   Usuń
 2. Mało prawdopodobnie żeby tak było.Krótko po śmierci Diany to dużo osób nie chcieli Camili jako królową bo uważali,że to właśnie ona rozbiła małżeństwo Karola i Diany.Ale jako żona Karola przysługuje jej się tytuł królowej z automatu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja uwazam ,ze to niesprawiedliwe. Czemu nie mialaby zostac krolowa.Przeciez to karol posiada tytul a nie diana i przez to ze jest jego zona , to gdy on zostanie krolem, to ona powinna zostac krolowa. A ludzie powiedzieli,ze nie ,ze przez szacunek dla diany, pozbawmy camille tytulu krolowej, czyli po prostu niesprawiedlowie i z czystej zlosliowosci. Np krol husjan z joradnii ( ojciec obecnje panujacego monarchy) ,gdy jego zona zginela w wypadku lotniczym (bo leciala niesc pomoc humanitarna - nota bene wspaniala kobieta, kochana przez jordanczykow tak samo jak przez brytyjczykow diana) to po jakichs paru latach ozenil sie ponownie i zanana zapewne wszystkim noor - zostala krolowa joradnii. Wiec uwazam ze to niesprawiedliwe odbierac camilli prawo do tytulu i mam nadzieje,ze cos z tym zrobia , bo tak nie moze byc, by jednym bylo cos bezpodstawnie odbierane,podczas gdy drugim to bezproblemowo przysluguje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sądzę, że to dlatego, iż Karol i Camilla nie mają ślubu kościelnego. W oczach Kościoła zatem nie są małżeństwem, Karol jest rozwodnikiem. Zaś król jest głową Kościoła anglikańskiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie o to chodzi, Karol i Camilla wzięli jedynie ślub cywilny (w którym królowa nie uczestniczyła ponieważ jest głową kościoła), pojawiła się dopiero na mszy podczas którego udzielono im błogosławieństwa, ale ślubu kościelnego nie udzielono ponieważ oboje są rozwodnikami. Karol poniekąd może zawrzeć ślub kościelny ponieważ Dianą nie żyje, ale Camilla nie, ponieważ jej były mąż żyje i wobec kościoła nadal są małżeństwem, aż do smierci jednego z nich.

   Usuń
  2. Był rozwodnikiem, ale po śmierci Diany został wdowcem, więc miałby prawo do ponownego ślubu kościelnego. W przeciwieństwie do Camilli.

   Usuń