Nowe zdjęcie księżnej ! + z życia Kasi- Czekasi - Zakochani! + Urodziny Kate!

sobota, 9 stycznia 2016

Kilka minut temu na Twitterze pojawiło się nowe zdjęcia księżnej wraz z filmikiem tutaj [KLIK] ! Został nagrany 26 sierpnia ubiegłego roku podczas opuszczania restauracji po prywatnej kolacji z księciem Williamem. Księżna miała na sobie sukienkę od L.K Bennet i szpilki od Jimmy'ego Choo.

https://twitter.com

***************************

To dziś! Dokładnie 34 lata temu na świat przyszła Kate Middleton. Mam nadzieję, że podobała Wam się seria "z życia Kasi-Czekasi", czyli takie nasze mini odliczanie do urodzin księżnej. Dziś to już ostatnia notka z tej serii, opowiadającej o młodym życiu Kate. Myślę, jednak, że co jakiś czas pojawi się jeszcze taka notka na blogu :).

[...] Jednym z ważnych wydarzeń w kalendarzu studenckim imprez był doroczny pokaz mody: połączenie dobrej zabawy ze zbiórką pieniędzy na cele charytatywne. Tym razem Kate miała wziąć w nim udział jako jedna z modelek. Zaproszono ją, by wystąpiła w obcisłej sukience z czarnego, przejrzystego materiału, ozdobionej u góry niebieską wstążką. Początkowo miała potraktować ją jako sięgającą do pół łydki spódnicę. Od czasów szkolnych dziewczyna nie brała udziału w żadnym przedstawieniu i nikt nie miał pojęcia, że układna panna Middleton postanowi pójść w ślady Kate Moss - swojej idolki z lat dziecinnych - wyprawiając wszystkich w osłupienie odważną, prowokującą kreacją. Ci, którzy myśleli, że dobrze ją znają, nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy ukazała się na wybiegu w sięgającej połowy uda, prześwitującej kreacji, pod którą miała tylko czarną bieliznę.


[...] William zapłacił dwieście funtów za miejsce w pierwszym rzędzie. Kiedy zobaczył Kate, powiedział d kolegi:
- Ależ ona jest seksowna!
[...] Kate pojawiła się na wybiegu jeszcze kilka razy - w czarnej obcisłej sukience, a potem luźnym, kolorowym swetrze. Ostatni raz wyszła w towarzystwie Fergusa, wspólnego kolegi jej i Williama. On miał na sobie tylko spodnie, ona biały stanik bez ramiączek i białe figi, a d tego jedynie czarna, zsuniętą na biodra spódniczkę. 


Po pokazie urządzono przyjęcie Alkohol lał się strumieniami, a tańce trwały do białego rana. To właśnie wtedy William postanowił pocałować swoją przyjaciółkę. Ona jednak odsunęła się, ponieważ - po pierwsze - otaczało ich mnóstwo ludzi, a po drugie - wciąż była związana z Rupertem. Odpowiedni czas jeszcze nie nadszedł. 


Na początku drugiego roku studiów Kate i William - wciąż jako przyjaciele - postanowili wynająć mieszkanie wspólnie ze swoimi dobrymi znajomymi Fergusem i Olivią. Kate rozstała się z chłopakiem i tak jak William była wolna.  [...] Czekały ją jeszcze trzy lata nauki, ale na razie przyszło lato. Najładniejsza dziewczyna z "Sallies" zatrudniła się w barze podczas regat Henley Royal i podawała szampana, zarabiając pięć funtów i dwadzieścia pięć pensów za godzinę.


We wrześniu 2002 roku, kiedy studenci wrócili do St Andrews, Kate, William, Fergus i Olivia przeprowadzili się na Hope Street pod numer trzynasty, do domu nieopodal akademika. [...] Za mieszkania na dwóch górnych piętrach czwórka młodych ludzi płaciła po sto funtów tygodniowo. [...] William wynosił śmieci, wystawiał kosze, kiedy mieli przyjechać śmieciarze, i dawał im napiwki na Boże Narodzenie. Kate jako jedyna z całego towarzystwa wpisała się na listę wyborców. Razem z Fergusem i Olivią próbowała ustalić grafik porządków, ale ponieważ nikt nie przestrzegał dyżurów, w pokojach panował niezły bałagan. 


[...] Czwórka współlowatorów wieczory zwykle spędzała poza domem. Jednym z ich ulubionych miejsc był bar Ma Bells w piwnicach hotelu Golf. [...] Kate, William, Fergus i Olivia lubili również spędzać czas w restauracji The Dolls' House należącej do prezenterki telewizyjnej Carol Smillie. [...] Do tego trzeba oczywiście dodać imprezy organizowane w prywatnych mieszkaniach, na które zawsze przychodziły tłumy. [...] Ulubionymi napojami Kate były gin z tonikiem oraz wino. Książę wolał Jacka Danielsa z colą lub cydr. Młodzi ludzie spędzali także sporo czasu w domu. Wieczorami słuchali muzyki, razem gotowali, najczęściej curry lub makaron, albo oglądali filmy na DVD, zamawiając jedzenie na wynos. 


[...] Oprócz "chłopców Sallies" Kate miała także własne koleżanki. Do grona jej bliskich przyjaciółek należały Bryony Gordon, Ginny Fraser, Leonora Gummer i Sandrine Janet, studentka z Francji, która chodziła z byłym chłopakiem Kate - Fergusonem. Do St. Andrews często przyjeżdżała Pippa. Z siostra brały udział w balach organizowanych przez klub golfowych. Catherine uwielbiała też chodzić z koleżankami na mecze rugby.


[...] Pierwszą oficjalną fotografię Williama i Kate wykonano właściwie podczas meczu rugby, w maju 2003 roku. [...] Związek Kate i Williama powoli nabierał rumieńców, jednak oboje wciąż nie byli pewni, jak ma ostatecznie wyglądać ich relacja. [...] Gdyby oficjalnie zaczęli ze sobą chodzić, byłby to dla Kate poważny krok ze względu na pochodzenie Williama. Chcieli być pewni swoich uczuć, zanim podzielą się nimi ze światem. 


[...] W początkowym okrasie znajomości para rzadko pokazywała się razem publicznie. Woleli spędzać czas w domu. Czasem William próbował ugotować coś wykwintnego, ale z reguły kończyło sięto katastrofą i Kate musiała ratować sytuację, stojąc przy kuchni. Kiedy zapraszali przyjaciół, dzielili się obowiązkami. Chłopcy robili zakupy, a dziewczęta przyrządzały posiłki. William nigdy nie zapomniał kupić butelki Jacka Danielsa, bardzo przydatnej podczas studenckich zabaw. Należała do nich gra w "Nigdy nie...", polegająca na tym, że jedna osoba mówiła, czego nigdy nie zrobiła w życiu, a ten, kto to zrobił, musiał wypić kolejkę. 


[...] Latem 2003 roku oboje świętowali swoje dwudzieste pierwsze urodziny. Choć przyszła na świat w styczniu, czekała z imprezą na bardziej sprzyjającą porę roku, tym bardziej że zależało jej, by odbyła się ona w domu rodziców. [...]  każde przyjęcie urodzinowe miało temat przewodni. Tym razem skupiła się na latach dwudziestych i wystąpiła w pięknej sukni z epoki. William przyjechał jako jeden z ostatnich gości. 


[...] Po powrocie do St. Andrews we wrześniu 2003 roku na trzeci rok studiów William i Catherine zdradzili w końcu najbliższym, co ich łączy. Wtedy po raz pierwszy panna Middleton spotkała się z księciem Karolem. Młodzi byli już pewni, że ich związek ma szansę przetrwać lata. Mieli wiele wspólnych zainteresowań a co najważniejsze - wiedzieli, że mogą na siebie liczyć. Kate wspierała ukochanego, kiedy zmarła jego prababka, brat najbliższego przyjaciela zginął w wypadku. Z kolei on był przy niej, gdy następnego roku dziewczyna straciła dziadka Rona, ojca Carole. 


Para przeprowadziła się z Hope Street do zapweniającego większą prywatność Balgove House, należącego do Henry'ego Cheape'a, przyjaciela rodziny królewskiej. Ponieważ Fergus i Olivia zdecydowali się pozostać w starym mieszkaniu, współlokatorami Kate i Williama zostali inni ich przyjaciele Oli Baker i Alasdair Coutts- Wood. [...] Czworka przyjaciół rzadziej w tym okresie wychodziła do miasta, za to częściej przyjmowała gości w domu. Kate piekła dziczyznę, którą upolował William, do tego podawała niezbyt drogie wino. Na imprezach nie mogło też zabraknąć zimnego piwa, które chłodziło się w porcelanowej wannie wypełnionej lodem. 


Teren otaczający nowy dm był idealnym miejscem na pikniki. Przyjaciele grillowali lub popijali wino, leżąc na kocu. Kate i William mieli samochody, weekendy spędzali więc często w oddalonym o sto dwadzieścia kilometrów od St. Andrews zamku Balmoral. Nie nocowali jednak w głównym budynku, tylko w jednym z niewielkich domków rozsianych na terenie posiadłości. [...] Kate i William często zatrzymywali się w Tam-na-Gharm studwudziestoletnim domu z trzema sypialniami, który królowa oddała wnukowi do dyspozycji. [...] Kate i William lubili ten cichy zakątek, zagubiony wśród wrzosowisk. Mogli tam w spokoju cieszyć się wieczorami przy kominku i butelce czerwonego wina. Odbywali długie wycieczki po lasach, poprzecinanych strumieniami i wąwozami, polowali na sarny i łowili łososie w rzece Dee. Kate całkiem nieźle potrafiła obchodzić się z bronią, ponieważ w Berkshire brała lekcje strzelania. 


[...] Kiedy para nie jechała do Balmoral, chętnie odwiedzała przyjaciół mieszkających na wschodnim wybrzeżu Szkocji lub jeździła na nartach w kurorcie Aviemore. [...] W tym czasie jedna z osób znających zarówno Kate, jak i Williama zauważyła, że dziewczyna wydaje się zagubiona. [...] Było jasne, że to Kate będzie musiała przystosować się do niego, nie zaś odwrotnie. Oboje starali się być normalnymi studentami, ale to, co William i jego rodzinie wydawało się normalne, nie zawsze było takie dla otocznia. Z powodu pozycji Williama wiele rzeczy, do których Kate zdążyła przywyknąć, musiało ulec zmianie. Na przykład okazało się, że powinna bardziej uważać, z kim rozmawia i co mówi, ponieważ każde jej zachowanie mogło zostać opacznie zrozumiane i opisane. 


[...] Miala dopiero dwadzieścia jeden lat, a stanęła przed niezwykle trudnym wyzwaniem, wymagającym od niej całkowitej zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń. Do tego William chciał jak najdłużej cieszyć się poczuciem niezależności i jeszcze przez jakiś czas nie zamierzal rezygnoważ z uroków w miarę zwyczajnego, studenckiego życia. Czy mając dwadzieścia jeden lat i świat u stóp, był gotów się ustatkować?

"Kate Księżna Cambridge" M.Moody

British Monarchy

4 komentarze

 1. Liczę,że jeszcze dokończycie tą serię,aż do ślubu.Była bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. liczę,że będziecie kontynuować tę serię aż do momentu ślubu.W końcu w tym roku mija 5 lat odkąd Kate została księżną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepiej kupić sobie książkę, z której pochodzą te fragmenty. Tam jes, aż do narodzin George'a

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa książka. Łatwo, szybko i przyjemnie ją się czyta.
  Fajnie, że dzięki Wam mogłam sobie kilka fragmentów przypomnieć :)

  OdpowiedzUsuń