Spotkanie księżnej Walii z żołnierzami Gwardii Irlandzkiej + Inwestytura w Zamku Windsor + więcej!

środa, 8 marca 2023

Ostatnie kilka dni obfitowało w kolejne, oficjalne wyjścia pary książęcej. 7 marca książę William przewodniczył kolejnej inwestyturze w Zamku Windsor, a dzisiaj - z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet - księżna Kate spotkała się z członkami Gwardii Irlandzkiej na terenach równiny Salisbury, aby zobaczyć, jak wyglądają ćwiczenia wojskowe. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Tak jak wspomniałam na początku posta, księżna Kate odwiedziła 1 Batalion Gwardii Irlandzkiej, gdzie usłyszała z pierwszej ręki jak wygląda praca żołnierzy na obszarze treningowym zorganizowanym na równinie Salisbury. Na początku księżna spotkała się z gwardzistami dwóch kompanii, którzy opowiedzieli jej, jak wygląda szkolenie Sił Zbrojnych z różnych krajów, w tym szkolenie strażników parków narodowych w całej Afryce Wschodniej dotyczące przeciwdziałania kłusownictwu.

Embed from Getty Images


Jej Królewska Wysokość miała również okazję obejrzeć szkolenie medyczne oraz jak wygląda pierwsza pomoc na rannych żołnierzach. Ponadto przyglądała się szkoleniu z zakresu rozminowywania bomb, którą obecnie realizują Siły Zbrojne Ukrainy. Następnie księżna Kate została zaproszona do wzięcia udziału w szkoleniu, podczas którego nauczyła się, jak przeprowadzać ćwiczenia na polu walki, aby udzielać pomocy poszkodowanym.

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sweter - Holland Cooper

Spodnie - G-StarRAW.eth

Buty - Berghaus

Embed from Getty Images


Filmik z dzisiejszego dnia:***********************************************************************************


7 marca książę William po raz kolejny przewodniczył inwestyturze w Zamku Windsor. Tego dnia, Orderem Imperium Brytyjskiego zostali odznaczeni:


Chris Kamara - angielski, były zawodowy piłkarz; otrzymał tytuł członka Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla Angielskiego Związku Piłki Nożnej, walkę z rasizmem oraz działalność charytatywną.


Sophie Ingle - walijska piłkarka; otrzymała tytuł oficera Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla walijskiego związku sportowego.


📸PA

James Milner - angielski piłkarz, pomocnik w drużynie Liverpool FC; otrzymał tytuł członka Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla sportu.


📸PA

Joanne Harris - angielska pisarka, autorka kilku bestsellerów; otrzymała tytuł oficera Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla brytyjskiej literatury.


twitter.com/KensingtonRoyal

Pałac Kensington na Twitterze:


***********************************************************************************


Kolejny, ważny element zbliżającej się koronacji został ogłoszony! Krzyżmo, które zostanie użyte podczas jednej z najważniejszych królewskich uroczystości, zostało poświęcone w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Jak podał do informacji Pałac Buckingham, jego składnikiem jest oliwa z oliwek uprawianych na terenie klasztoru św. Marii Magdaleny, gdzie pochowana została babka króla Karola, księżna Alice (matka księcia Filipa).


***********************************************************************************


6 marca książę William odbył prywatne wyjście. Jego Królewska Wysokość uczestniczył w spotkaniu The Prince's Council.


Prześlij komentarz