Najbliżsi przyjaciele księcia Williama

sobota, 25 kwietnia 2020

Książęca para ma wielu znajomych, niektórych bardzo dobrze znamy np. państwa Beckamów. Książę ma także kilkoro swoich zaufanych, najbliższych przyjaciół, którzy nie są sławnymi gwiazdami, dlatego niewiele o nich wiemy. Przez lata książę William utrzymywał przyjaźnie z innymi studentami, których poznał podczas studiów w Eton College i St Andrew's University - miejscu, gdzie spotkał także swoją przyszłą żonę.WILLIAM VAN CUTSEM

Jego ojcem był Hugh van Cutsem, najlepszy przyjaciel księcia Karola. Ma trzech braci: Nicholasa, Edwarda i Hugh'a. Edward jest chrześniakiem księcia Walii - był nawet paziem na jego ślubie z Dianą. William dorastał w posiadłości Sandringham w Norfolk. Od najmłodszych lat przyjaźni się z księciem Cambridge. W 2013 roku ożenił się z Rosie Ruck Keene, a William był jego drużbą. Jest także ojcem chrzestnym księcia George'a.


HUGH VAN CUTSEM

Kolejnym przyjacielem księcia z rodu van Cutsemów jest Hugh. Hugh jest starszym bratem Williama. Po śmierci jego ojca w 2013 r. rodzina pozostała blisko rodziny królewskiej. Jego córka Grace, była druhną na królewskim ślubie księcia Williama i Kate w 2011 roku - sławna dziewczynka z grymasem na twarzy :). Książę William jest także jej ojcem chrzestnym.


JAMES MEADE

James, który jest synem Richarda Meade'a - trzykrotnego złotego medalisty olimpijskiego (jeździec sportowy). Uczęszczał do Eton College z księciem Williamem w 2000 roku. Wraz z żoną Laurą mieszkają w pobliżu Anmer Hall, czyli wiejskiego domu Williama i Kate w Norfolk. W 2011 r. wygłosił część przemówienia na królewskim ślubie. Jest także ojcem chrzestnym księżniczki Charlotte.


THOMAS VAN STRAUBENZEE

Thomas jest jednym z najbliższych przyjaciół Williama. Uczęszczali razem do szkoły Ludgrove. Razem z Jamesem Meade'em wygłosił część przemówienia na królewskim ślubie. Podobno wzniósł także oficjalny toast - z przemową, na weselu. Podobno tak samo zachował się książę William podczas ślubu przyjaciela w 2013 r. Thomas jest ojcem chrzestnym księżniczki Charlotte.


OLIVER BAKER

Oliver jest dobrym przyjacielem Williama i Kate - uczęszczał z nimi na studia w St. Andrew's University w Szkocji. Jest ojcem chrzestnym księcia George'a - niestety w sieci nie ma o nim więcej informacji.


GUY PELLY

Był jednym z głównych organizatorów wieczoru kawalerskiego Williama :). Jest znanym właścicielem nocnego klubu. Ich przyjaźń sięga 2001 roku, kiedy spotkali się podczas polowania na lisy. Zarówno William jak i Harry zostali zaproszeni na jego ślub z Elizabeth Wilson w 2014 roku. Guy jest jednym z ojców chrzestnych księcia Louisa.


HARRY AUBREY-FLETCHER

Jest synem Sir Henry'ego Aubrey-Fletchera, lorda Buckinghamshire. Książę William był drużbą na jego ślubie z Sarah Stourton, najstarszą córką barona Edwarda Stourtona w 2011 r.


PETER PHILLIPS

Warto wspomnieć także o Peterze, czyli kuzynie Williama - syn księżniczki Anny, córki królowej. Jest najstarszym wnukiem Elżbiety II. Peter i William wspólnie dorastali. Podobno teraz spotykają się jeszcze częściej, ze względu na podobny wiek ich dzieci.

5 komentarzy

 1. Fajny post! Można się czegoś dowiedzieć. To może zabrzmi śmiesznie, ale dla mnie oni wszyscy (z wyjątkiem Guy'a i Petera) wyglądają identycznie - bruneci o mało charakterystycznych twarzach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po części się zgadzam. Może dlatego tak mało jest o nich informacji w sieci?;)

   Usuń
 2. Fajny post :) z chęcią przeczytam o przyjaciołach Kate , Karola albo królowej

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy post. Zapraszam do mnie https://dunskarodzinakrolewska.blogspot.com/2020/04/ciekawostka-dlaczego-krolowa-jest.html

  OdpowiedzUsuń
 4. A można prosić o post o najbliższych przyjaciółkach Kate?

  OdpowiedzUsuń