Księżna Meghan redaguje wrześniowego Vogue'a

czwartek, 8 sierpnia 2019

Księżna Sussex stanie się pierwszą osobą, która będzie gościnnie redagować prestiżowy, wrześniowy numer British Vogue.


Na początku księżna otrzymała od redaktora naczelnego, Edwarda Enninfula propozycję sesji okładkowej do wrześniowego numeru Vogue'a. Meghan jednak odmówiła, ale zaproponowała, że chciałaby zredagować cały numer. Narodziła się koncepcja „Forces for Change” - księżna przedstawiła w numerze 15 inspirujących ją kobiet.


Jak zdradziła redakcja, od Meghan zależał wygląd każdej strony oraz zawarta treść.

MEGHAN: "Ostatnie siedem miesięcy było satysfakcjonującym procesem, współpracą z Edwardem Enninful'em, redaktorem naczelnym British Vogue, aby wziąć pod lupę najczęściej czytany magazyn modowy. Dzięki tej soczewce mam nadzieję, że poczujecie siłę kolektywu w różnorodnej selekcji kobiet wybranych do okładki, a także zespół wsparcia. Mam nadzieję, że czytelnicy czują się tak samo zainspirowani, jak „Siły na rzecz zmian”, które znajdą na tych stronach. Praca nad gościnnym wydaniem brytyjskiego Vogue'a była bardzo satysfakcjonująca, edukacyjna i inspirująca. Mogłam głęboko zanurzyć się w ten proces, pracując cicho za kulisami przez tyle miesięcy, cieszę się, że mogę teraz dzielić się tym, co stworzyliśmy. Ogromne podziękowania dla wszystkich przyjaciół, którzy wsparli mnie w tym przedsięwzięciu, poświęcając swój czas i energię na pomoc. Dziękuję Edwardzie, że powiedziałeś „Tak!”, dziękuję za tę wspaniałą okazję. ”

Na okładce: 
Adwoa Aboah - modelka i działaczka na rzecz zdrowia psychicznego,
Adut Akech - modelka i była uchodźczyni,
Ramla Ali - bokserka,
Jacinda Ardern - premier Nowej Zelandii,
Sinead Burke - zwolenniczka różnorodności i wykładowca,
Gemma Chan - działaczka i aktor,
Laverne Cox - prawniczka i aktorka LGBTQIA +,
Jane Fonda - działaczka i aktorka,
Salma Hayek Pinault - obrończyni praw kobiet, aktorka i producentka,
Francesca Hayward - główna tancerka baletu królewskiego,
Jameela Jamil - prawniczka i aktorka,
Chimamanda Ngozi Adichie - autorka,
Yara Shahidi - założycielka Eighteen x 18,
 Greta Thunberg - działaczka na rzecz ochrony środowiska,
Christy Turlington Burns - założycielka Every Mother Counts i modelka,

Puste, szesnaste miejsce to lustro. Pałac powiedział, że Meghan chce „dołączyć czytelnika i zachęcić go do korzystania z własnych platform w celu wprowadzenia zmian”.


W numerze znajduje się: ekskluzywny wywiad między Księżną i byłą Pierwszą Damą Stanów Zjednoczonych Michelle Obama, szczera rozmowa między Księciem Sussex a dr Jane Goodall, inspirujące artykuły napisane przez Brené Brown, Jameela Jamil i wielu innych.


Na okładkę księżna wybrała różnorodne kobiety ze wszystkich środowisk, z których każda ma wpływ na życie i podnosi poprzeczkę w zakresie równości, życzliwości, sprawiedliwości i otwartości.

3 komentarze

  1. Brawa dla Meg za świetną inicjatywę gdyby nie ona nie usłyszałabym o większości tych działaczek dobór kobiet na okładkę moim zdaniem trafny a do tego rewelacyjny pomysł z lustrem

    OdpowiedzUsuń
  2. Meghan ma duży potencjał, to mądra babka.

    OdpowiedzUsuń
  3. Szkoda ale myślę że za niedługo dziewczyny coś napiszą na ten temat pozdrawiam i ładujcie baterie. :)

    OdpowiedzUsuń