kilka słów o... Lady Jane Fellowes

wtorek, 8 grudnia 2015

Dzisiaj przygotowałam dla Was kolejną notkę z serii "kilka słów o...", postaram się Wam przybliżyć postać Lady Jane Fellowes, czyli drugą siostrę Diany.
Cynthia Jane Fellowes, Baroness Fellowes, z domu Spencer, urodziła się  11 lutego 1957. Jest córką 8 hrabiego Spencer, Edwarda Johna Spencera, oraz Francesy Shand Kydd. Podobnie jak jej siostra Sara, używa swojego drugiego imienia - Jane. Jednym z jej chrzestnych jest Książę Edward, książę Kentu, na którego ślubie w 1961 była druhną

od lewej: Diana, Sara, Jane

Kształciła się w szkole z internatem w West Heath w hrabstwie Kent w pobliżu Sevenoaks. Źródła donosy, że była doskonałym uczniem. Osiągnęła w szkole status Prefect i zdała egzamin A-level (coś takiego jak w Polsce matura). Te osiągnięcia wskazują, że jest najbardziej wykształcona z trzech sióstr.

od lewej: Diana, Jane

W marcu 1978 roku, Jane poślubiła Roberta Fellowesa (ur. 1941), który następnie został osobistym sekretarzem królowej. Podczas uroczystości w Westminster Abbey druhną, była m.in. Diana.


Pan i Pani Fellowes mają troje dzieci:

Laura Jane Fellowes urodziła się  19 lipca 1980 roku. Ma męża Nicka Pettmana (ślub 30.09.2009r.). Jest chrzestną księżniczki Charlotte.

Alexander Robert Fellowes urodził się 23 marca 1983 roku. Ma żonę Alexandrę Finlay, z którą ożenił się 20 września 2013r.

Eleanor Ruth Fellowes urodził się 20 sierpnia 1985 roku. 


Lady Fellowes jest jedyną członkinią rodziny Spencer, która nigdy nie rozmawiała z mediami o śmierci księżnej Walii i w czasie jej życia. Po śmierci Diany, sprzeczne poglądy na temat stosunków obu sióstr zostały rozgłoszone przez różnych ludzi. Kamerdyner Diany Paul Burrell stwierdził, że związek między paniami był napięty ze względu na stanowisko męża Jane - Lorda Fellowes, który był sekretarzem królowej i że kilka lat przed śmiercią Diany nie rozmawiały ze sobą.

 

Siostry były sąsiadkami na osiedlu Pałacu Kensington,  Diana mieszkała w numerach 8 i 9, a Lady Fellowes mieszkała w domu o nazwie 'Old Barracks'. Sarah i Lady Fellowes poleciały do Paryża, razem z  księciem Karolem aby przetransportować ciało Diany do Londynu. Wielu świadków potwierdziło, że Lady Fellowes była bardzo zdenerwowana i prawie zemdlała po obejrzeniu martwego ciała Diany w szpitalu.

od lewej: Sara, Diana, Jane

 Od śmierci Diany, Pan i Pani Fellowes prowadzą w ​​znacznej mierze prywatne życie wraz z trójką dzieci. Lady Fellowes brała, również udział w ślubie księcia Williama i Kate.

od lewej: Sara, Jane, Karol
British Monarchy

5 komentarzy

 1. Wkradł Ci się błąd: "książę Kentu, na którym ślubie w 1961r. była druhną", powinno być "na którego ślubie w 1961 była druhną" :)
  Świetny post i świetna seria!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wkradł ci się jeszcze jeden błąd. Nie pisze się hrabi, tylko hrabiego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może coś napiszcie o wczorajszym wyjściu Williama

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Post z tego wyjścia pojawi się w ciągu najbliższych dni. :)

   Usuń
 4. Has anyone noticed the uncanny resemblance of baby Diane (in the photo with her big sister Jane) to Princess Charlotte, Prince William's daughter? (Third photo from the top.)

  OdpowiedzUsuń