Podsumowanie roku 2015

czwartek, 31 grudnia 2015

Dziś 31 grudnia. Rok 2015 powoli dobiega końca. Mamy nadzieję, że każdy z Was będzie mile go wspominał. Teraz krótko przypomnimy sobie najważniejsze wydarzenia z życia książęcej rodziny, które miały miejsce w tym roku.
Kolaż wykonany przez Julię (Fanka Kate)


9 stycznia księżna Catherine obchodziła swoje 33. urodziny. Niestety, z tej okazji pałac nie opublikował żadnego oficjalnego zdjęcia Kate. Ten dzień księżna spędziła w gronie najbliższej rodziny.

W marcu książę William odbył oficjalną, kilkudniową podróż do Chin.


Od 1 kwietnia wszyscy Brytyjczycy oraz fani Brytyjskiej rodziny królewskiej z niecierpliwością wyczekiwali przyjścia na świat drugiego dziecka księcia Williama i księżnej Kate. Catherine podczas jednego ze swoich oficjalnych wyjść zdradziła, że jej dziecko ma się urodzić pomiędzy połową, a końcem kwietnia. Nadszedł 30 kwietnia, a  tu dalej nic.
Daily Mail

Brytyjska rodzina królewska powiększyła się 2 maja 2015 roku. Drugie dziecko książęcej pary przyszło na świat tego dnia o godzinie 8.34 brytyjskiego czasu w St Mary's Hospital. Kate i William powitali na świecie córeczkę. Mała księżniczka po urodzeniu ważyła 3,7 kg.
Wieczorem tego samego dnia, książęca para pokazała córeczkę światu, a wcześniej odwiedził ją starszy brat, książę George.

4 maja ogłoszono jakie imiona będzie nosić księżniczka:

Charlotte Elizabeth Diana

Charlotte najprawdopodobniej nawiązuje do imienia dziadka księżniczki, gdyż jej imię jest żeńskim odpowiednikiem imienia męskiego Charles (Karol), które właśnie nosi jej dziadek od strony ojca. Drugie imię otrzymała po królowej czyli po swojej prababci, a trzecie imię po swojej nieżyjącej już babci, Księżnej Dianie.
Daily Mail


13 czerwca, w Londynie, miał miejsce Trooping the Colour. Są to uroczyste obchody urodzin królowej Elżbiety II - w tym roku 89-te. Najpierw rodzina królewska uczestniczy w paradzie, a następnie wychodzi na balkon Pałacu Buckingham. W tym roku po raz pierwszy na tym balkonie zadebiutował książę George.

Daily Mail

21 czerwca swoje 33. urodziny obchodził książę William. Podobnie jak i w przypadku jego żony, nie opublikowano żadnego oficjalnego zdjęcia.

5 lipca 2015 r. odbył się chrzest księżniczki Charlotte. Córka książęcej pary została ochrzczona w kościele im. Św. Marii Magdaleny w Sandringham. Na tę uroczystość przybyła tylko najbliższa rodzina Kate i Williama oraz rodzice chrzestni Charlotte.

22 lipca, George obchodził swoje 2. urodziny. Z tej okazji pałac opublikował oficjalne zdjęcie małego księcia z tatą. (Zdjęcie znajdziecie poniżej)

26 października, Kate, William i Harry pojawili się na premierze filmu Spectre.
Twitter
16 grudnia, księżna objęła patronat nad Air Cadets.

W tym roku, książę William wygłosił telewizyjne przemówienie na temat zwalczania nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami. Mowa księcia została wyemitowana na antenie CCTV1 - największej stacji telewizyjnej w Chinach.

Natomiast jego żona wygłosiła przemówienie na temat zdrowia psychicznego dzieci kilka miesięcy wcześniej.
Mirror

W tym roku, mogliśmy zobaczyć księżną Catherine dwukrotnie w tiarze.

Bankiet na cześć pary prezydenckiej z Chin
hrhduchesskate.blogspot.com
Przyjęcie Diplomatic Reception


Oficjalne zdjęcia rodziny książęcej opublikowane w tym roku:

Pierwsze oficjalne zdjęcia George'a z młodszą siostrą, Charlotte.
www.kensingtonmums.co.uk

Oficjalne zdjęcia ze chrztu Charlotte:
telegraph.co.uk
telegraph.co.uk
telegraph.co.uk

telegraph.co.uk

Oficjalne zdjęcie z okazji 2. urodzin George'a:

Twitter

Oficjalne zdjęcia Charlotte: (KLIK)


Twitter

Oficjalne zdjęcie całej czwórki: (KLIK)

rodzinazcambridge.blogspot.com


Które wydarzenie z tego roku jest waszym ulubionym?


Życzymy wam udanej zabawy sylwestrowej oraz Szczęśliwego Nowego Roku!P.S Jutro na blogu pojawi się ankieta na najlepszą stylizację księżnej w grudniu, a następnego dnia wybierzecie najlepszą stylizację 2015 roku. + zapraszam również do zakładki ,,Royal Tour 2016'', ponieważ pojawiła się nowa informacja.
*******************************************

Pałac Kensington również podsumował 2015 rok w krótkim, 25-sekundowym filmiku utworzonym ze zdjęć, który możecie obejrzeć TUTAJ (kliknij)

10 komentarzy

 1. Zdecydowanie narodziny Charlotte były najbardziej wzruszającym wydarzeniem tego roku,a dla mnie osobiście najważniejszym.Od dawna marzyłam o córeczce dla Kate i Williama.Nigdy jednak w najskrytszych marzeniach nie spodziewałam się,że otrzyma moje imię tj.Karolina.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie narodziny Charlotte, potem jej chrzciny czy Trooping the Colour. 2016 też zapowiada się bardzo ekscytująco dla rodzinki! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Narodziny Charlotte :) Mnie miło zaskoczył fakt, że w końcu mogłam ujrzeć Kate w tiarze i sukni wieczorowej w całej okazałości, a nie jak do tej pory tylko głowę w aucie.
  Życzę Wam szczęśliwego i spędzonego w zdrowiu 2016 Roku!

  OdpowiedzUsuń
 4. czytaliście już ?

  http://www.fakt.pl/kobieta/bratanica-ksieznej-diany-wywola-skandal,artykuly,600709.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Moimi ulubionymi wydarzeniami są narodziny Charlotte oraz opublikowanie zdjęcia całej rodzinki w grudniu. Ja do tej pory zastanawiam się jak Kate udało się utrzymać taką figurę w czasie drugiej ciąży. Charlotte przyszła na świat 2 maja, natomiast moja córcia 10, więc można powiedzieć, że byłyśmy w ciąży w tym samym czasie. I teraz odniosę się do pierwszego zdjęcia pod opisem urodzin Kate. Przecież tam w ogóle nie widać, że jest w ciązy. U mnie brzuszek był juz dosyc widoczny. Wyglądał zupełnie tak jak u Kate w 7/8 miesiącu (zdjęcie Kate w sukience czarnej w białe kropki). To był podajże marzec. Jak widzimy, księżna poruszała się wtedy jeszcze leciutko na szpileczkach, a mi ciężko było wstać z własnego łożka. Nie wiem jak Kate to zrobiła. Ale najważniejsze jest, że nasze Karolinki są w 100% zdrowe. Wam również, drogie autorki, życzę wszystkiego co najlepsze w 2016 roku. Odwalacie kawał dobrej roboty.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie narodziny Charlotte :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jasne,że narodziny Princess Charlotte były NAJ,ale cała ciąża była emocjonująca.Fajnie,że dziennikarze trochę dali im spokój. Należy im się. Szczególnie dzieciaczkom...

  OdpowiedzUsuń
 8. Narodziny Charlotte. Pamiętam ten dzień jak dziś. Wielkie emocje. Życzę Wam wszystkim szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 9. Narodziny Charlotte i Trooping the Colour :)

  OdpowiedzUsuń