Ceremonia wręczenia nagród BAFTA + Wizyta w Oxford House Nursing Home oraz The Passage Charity + Mecz rugby Anglia-Walia + więcej!

sobota, 25 lutego 2023

 Kolejny tydzień - kolejne oficjalne wyjścia oraz inne, ważne informacje na temat księcia i księżnej Walii. W ciągu tych kilku dni, para książęca była obecna na corocznej ceremonii wręczenia nagród BAFTA oraz uczestniczyli w meczu rugby rozgrywanym między Anglią i Walią. Ponadto księżna Kate złożyła wizytę w Oxford House Nursing Home w Slough, a książę William odwiedził organizację charytatywną The Passage oraz przewodniczył inwestyturze w Zamku Windsor. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród BAFTA została zorganizowana w Royal Festival Hall w Londynie. Ostatnio mogliśmy podziwiać parę książęcą na tym wydarzeniu w 2019 roku czyli 4 lata temu. Warto też uwzględnić fakt, że od 2010 roku książę William pełni funkcję prezesa organizacji honorującej najlepsze produkcje filmowe.

Embed from Getty Images


W tym roku nagrody BAFTA otrzymali (podział według kategorii):

 • Najlepszy scenariusz adaptowany - ,,Na Zachodzie bez zmian''
 • Najlepsza aktorka drugoplanowa - Kerry Condon (,,Duchy Inisherin'')
 • Najlepszy aktor drugoplanowy - Barry Keoghan (,,Duchy Inisherin'')
 • Najlepszy film nieanglojęzyczny - ,,Na Zachodzie bez zmian''
 • Najlepszy film dokumentalny - ,,Nawalny''
 • Najlepszy film animowany - ,,Guillermo del Toro: Pinokio''
 • Najlepszy scenariusz oryginalny - ,,Duchy Inisherin''
 • Najlepsze zdjęcia - ,,Na Zachodzie bez zmian''
 • Najlepszy montaż - ,,Wszystko wszędzie naraz''
 • Najlepsze efekty specjalne - ,,Avatar: Istota wody''
 • Najlepszy debiut - ,,Aftersun''
 • Najlepszy casting - ,,Elvis''
 • Najlepszy dźwięk - ,,Na Zachodzie bez zmian''
 • Najlepsze kostiumy - ,,Elvis''
 • Najlepsza ścieżka dźwiękowa - ,,Na Zachodzie bez zmian''
 • Najlepszy film brytyjski - ,,Duchy Inisherin''
 • Najlepsza scenografia - ,,Babilon''
 • Najlepszy reżyser - Edward Berger (,,Na Zachodzie bez zmian'')
 • Najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Cate Blanchett (,,Tar'')
 • Najlepszy aktor pierwszoplanowy - Austin Butler (,,Elvis'')
 • Najlepszy film - ,,Na Zachodzie bez zmian''
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Po zakończeniu oficjalnej części, była możliwość porozmawiania z tegorocznymi zwycięzcami:

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Suknia - Alexander McQueen

Kolczyki - Zara

Rękawice - Cornelia James

Kopertówka - Jimmy Choo

Embed from Getty Images


Filmiki z wydarzenia:***********************************************************************************


21 lutego księżna Walii odwiedziła Oxford House Nursing Home w Slough, aby spotkać się z jego mieszkańcami oraz personelem, aby usłyszeć, w jaki sposób zapewniana jest wysoka jakość opieki skoncentrowanej na pacjentach. Jak można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Pałac Kensington:

Oxford House Nursing Home jest domem, który po raz pierwszy otworzył swoje drzwi dla mieszkańców w 1980 roku. Zapewnia on opiekę pielęgniarską dla maksymalnie 34 mieszkańców, wspierając ich w codziennym życiu oraz szczyci się zapewnianiem wyjątkowego poziomu opieki świadczonej w domowym środowisku. Oxford House Nursing Home również prowadzi organizację Oxford House Community Care, która zapewnia wsparcie, aby umożliwić ludziom mieszkanie w sposób bezpieczny i niezależny.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Podczas wizyty, Jej Królewska Wysokość dowiedziała się o wykorzystywaniu przez Oxford House najnowocześniejszych, interaktywnych technologii w celu stymulowania i wzbogacania codziennego życia mieszkańców. Wśród nich znajduje się tzw. stół sensoryczny, który został zakupiony w 2020 roku oraz interaktywna ściana, która posłuży do wsparcia osób zmagających się z demencją. Nie zabrakło również spotkań z najstarszymi mieszkańcami ośrodka.

Embed from Getty Images


Księżna również wzięła udział w robieniu naleśników. Jak widać - całkiem nieźle jej to wychodziło ;).

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Na koniec wizyty, wykonano pamiątkowe zdjęcie.


Kensington Palace Twitter


Pałac Kensington na Twitterze:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszcz - Max & Co

Golf - Ralph Lauren

Spodnie - Roland Mouret

Szpilki - Emmy London

Torebka - Polene Paris

Embed from Getty Images


Filmik z wizyty:***********************************************************************************


22 lutego ukazały się dotąd niewidziane zdjęcia z czasów dzieciństwa księcia Walii. W poniższym artykule można zobaczyć kilka zdjęć z pobytu ówczesnego księcia Karola, księżnej Diany oraz trzymiesięcznego księcia Williama w Balmoral w Szkocji. Te fotografie mają być wystawione na aukcji w przyszłym miesiącu, a ich właścicielem jest Stephen Drake z Willingham Auctions w Cambridgeshire.


***********************************************************************************


23 lutego książę William, jako patron organizacji The Passage Charity (organizacji wspierającej osoby bezdomne), uczestniczył w uroczystym otwarciu odnowionych domów mieszkalnych - Bentley House oraz Passage House, które dadzą schronienie nawet 225 osobom rocznie. Jak można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Pałac Kensington:

Te dwa budynki są częścią długoterminowej strategii The Passage mającej na celu wyeliminowanie bezdomności w Londynie. Passage House dysponuje 37 pokojami z łazienkami oraz oferuje usługi szybkiego reagowania dla tych, którzy stają się nowymi osobami bezdomnymi w celu zmniejszania przypadków tego problemu społecznego. Tymczasem Bentley House zapewnia stały dom dla dwudziestu osób, które od dłuższego czasu zmagają się z bezdomnością. Wszyscy mieszkańcy będą mogli skorzystać ze wsparcia oferowanego przez zespół ekspertów oraz wolontariuszy organizacji The Passage.

Embed from Getty Images


Jego Królewska Wysokość spotkał się z mieszkańcami, personelem oraz wolontariuszami organizacji, aby dowiedzieć się więcej na temat wpływu nowych obiektów mieszkalnych dla tych, których The Passage Charity wspiera. Miał okazje również wysłuchać przedstawicieli organizacji, które wspierały cały proces renowacji budynków.

Embed from Getty Images


W czasie oficjalnego otwarcia, książę wygłosił krótkie przemówienie, a następnie odsłonił dwie tabliczki upamiętniające to wydarzenie.

Embed from Getty Images


Filmiki z wizyty:***********************************************************************************


23 lutego również miała miejsce inwestytura w Zamku Windsor, której przewodniczył książę William. Order Imperium Brytyjskiego otrzymali m.in:


John Torode - australijsko-brytyjski szef kuchni i prezenter telewizyjny. Otrzymał tytuł Członka Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla żywności i dobroczynności.


Elizabeth Llewellyn - angielska śpiewaczka operowa; otrzymała tytuł Członka Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla kultury kraju.


***********************************************************************************


23 lutego, w wieku 87 lat, zmarł John Motson - znany, brytyjski komentator sportowy. Z tego powodu książę William wydał krótkie oświadczenie:

Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci Johna Motsona - legendy, którego głos stał się symbolem brytyjskiej piłki nożnej. Moje myśli są z jego rodziną oraz przyjaciółmi. W


***********************************************************************************


24 lutego minął rok od rozpoczęcia wojny przez Federację Rosyjską na wolne i niepodległe państwo - Ukrainę. Z tego powodu król Karol wystosował oświadczenie o następującej treści:

Minął już rok, odkąd naród ukraiński niewyobrażalnie cierpi z powodu niesprowokowanego ataku na pełną skalę na ich kraj. Wykazali się naprawdę niezwykłą odwagą i odpornością w obliczu tak ludzkiej tragedii. Świat patrzył z przerażeniem na niepotrzebne cierpienia zadawane Ukraińcom, z których wielu miałem okazję poznać tutaj, w Wielkiej Brytanii, a nawet na całym świecie - od Rumunii po Kanadę. Na początku tego miesiąca spotkałem się z prezydentem Zełenskim w Pałacu Buckingham, aby wyrazić moje osobiste poparcie dla narodu ukraińskiego. Pocieszające jest to, że Wielka Brytania wraz ze swoimi sojusznikami robi wszystko, co w jej mocy, aby pomóc w tym najtrudniejszym czasie. Dlatego mogę mieć tylko nadzieję, że fala solidarności płynąca z całego świata przyniesie nie tylko praktyczną pomoc, ale także siłę wynikającą ze świadomości, że razem jesteśmy zjednoczeni.

Charles R


***********************************************************************************


25 lutego książę William i księżna Kate pojawili się na stadionie Millennium w Cardiff, aby oglądać zmagania drużyn rugby - Anglii i Walii - w walce o Puchar Sześciu Narodów. Na początku Ich Królewskie Wysokości spotkali się z kontuzjowanymi graczami wspieranymi Welsh Rugby Charitable Trust, aby następnie udać się na trybuny.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Kate i William odśpiewali nie tylko hymn Anglii ale i również Walii:


Ostatecznie zwycięstwo odniosła drużyna Anglii, pokonując Walię wynikiem 20:10.

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszcz - Catherine Walker

Buty - Aquatalia

Kolczyki - Mappin & Webb

Torebka - Mulberry

Embed from Getty Images


Filmik z tego wydarzenia:***********************************************************************************


Prywatne wyjścia pary książęcej:


22 lutego - Spotkanie w Zamku Windsor w związku z działalnością na rzecz wczesnego dzieciństwa (księżna Kate).


1 komentarz

 1. Suknia na BAFTA piękna, rękawiczki też, ale ta czerń do bieli mi nie pasuje. Za duży kontrast.

  OdpowiedzUsuń