#ShapingUs - nowa kampania księżnej Kate!

środa, 15 lutego 2023

 31 stycznia księżna Kate ogłosiła start nowej kampanii dotyczącej tematu wczesnego dzieciństwa - Shaping Us! Nowy projekt , który został przygotowany we współpracy z licznymi ekspertami związanymi z okresem prenatalnym jak i rozwojem dziecka od czasu narodzin, przedstawia wielki wpływ pierwszych pięciu lat życia dziecka na dalsze jego funkcjonowanie w przyszłości. Z tego również powodu księżna Kate odbyła kilka oficjalnych wyjść - odwiedziła rynek oraz uniwersytet w Leeds, porozmawiała z uczniami Bethnal Green School oraz ze znanym prezenterem radiowym, Romanem Kempem.  Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Tak wyglądała zapowiedź nowej kampanii na Twtterze Pałacu Kensington:


Jej Królewska Wysokość napisała list, w którym opisała swoje oczekiwania dotyczące nowego projektu na rzecz wczesnego dzieciństwa. Postanowiłam przetłumaczyć jego fragment:

Z przyjemnością ogłaszam, że w tym tygodniu The Royal Foundation Centre for Early Childhood rozpocznie nową, dużą kampanię uświadamiającą, podkreślającą kluczowe znaczenie pierwszych pięciu lat naszego życia dla kształtowania dorosłego życia. Podczas naszego bardzo wczesnego dzieciństwa, nasze mózgi rozwijają się w niesamowitym tempie - szybciej niż w każdym innym momencie naszego życia. Nasze doświadczenia, relacje, otoczenie i młody wiek kształtują resztę naszego życia. [...] Wszyscy musimy wiedzieć, jak ważne jest nasze wczesne dzieciństwo. [...] Dlatego wzywam wszystkich, którzy ten list czytają, aby skorzystali z okazji i dowiedzieli się więcej o tym niesamowitym okresie życia, przypomnieli swoje własne dzieciństwo i to, jak Was ono ukształtowało, a co najważniejsze - zadali sobie pytanie, co możecie zrobić, aby uczynić świat bardziej wspierającym i kochającym miejscem dla naszych dzieci. Ponieważ zdrowe, szczęśliwe dzieci kształtują zdrową, szczęśliwą przyszłość.


Do listu dołączone zostały dwa zdjęcia z wizyty księżnej Walii w Bethnal Green School w Londynie jako część jej działalności na rzecz wczesnego dzieciństwa:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Bluzka - Burberry

Kolczyki - Spells of Love


Filmik ze spotkania:30 stycznia książę i księżna Walii wzięli udział w wydarzeniu poprzedzającym ogłoszenie nowej kampanii na rzecz wczesnego dzieciństwa. Ich Królewskie Wysokości spotkali się z zaproszonymi gośćmi, w tym członkami rady nadzorczej projektu, z którymi księżna Kate miała okazję współpracować. Jak można było przeczytać w wydanym oświadczeniu Pałacu Kensington:

Shaping Us to nowa, długoterminowa kampania The Royal Foundation Centre for Early Childhood, której celem jest przekształcenie naukowej kwestii wczesnego dzieciństwa w jedną z najważniejszych, strategicznych tematów naszych czasów. Kampania, której przewodniczy księżna Walii - przy wsparciu szeregu znanych osobistości ze świata mediów, muzyki, nauki i sportu - rozpocznie się od wyemitowania krótkiego filmiku ukazującego rozwój niemowląt i dzieci w odpowiedzi na ich najwcześniejsze doświadczenia.

Embed from Getty Images


W czasie tego wydarzenia, księżna Kate wygłosiła krótkie przemówienie:

W tym tygodniu rozpocznie się nasza nasza nowa kampania: Shaping Us. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na krytyczne znaczenie wczesnego dzieciństwa i jak ono kształtuje naszą dorosłość [...] Wtedy uczymy się rozumieć siebie, rozumieć innych i rozumieć świat, w którym żyjemy. Dlatego tak ważne jest nie tylko zrozumienie wyjątkowego znaczenia naszych najwcześniejszych lat, ale też wiedza na temat tego, co możemy zrobić, aby pomóc wychować szczęśliwe, zdrowe, przyszłe pokolenia. [...]

Swoje przemowy również wygłosiły Amanda Berry (dyrektor generalna The Royal Foundation) oraz Rochelle Adams (jedna z reprezentantek kampanii).

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Marynarka - Alexander McQueen

Spodnie - Alexander McQueen

Kolczyki - Chalk

Szpilki - Gianvito Rossi

Embed from Getty Images


Filmik:31 stycznia oficjalnie wystartowała kampania Shaping Us! Na początku Pałac Kensington opublikował krótki filmik przedstawiający historię dziewczynki o imieniu Layla. Jak można zobaczyć na poniższej ekranizacji, ukazano rozwój dziewczynki od okresu ciąży, aż po ukończenie przez nią 5.roku życia. W filmiku pokazano również, jak dany okres życia kształtuje interakcje dziecka z innymi ludźmi i otaczającym go środowiskiem.Tego samego dnia opublikowano filmik z udziałem księżnej Kate, która powiedziała:

Wczesne dzieciństwo - począwszy od okresu ciąży i skończywszy na 5.roku życia - zasadniczo określa resztę naszego życia. Jako społeczność zwykle poświęcamy więcej czasu i energii na nasze późniejsze lata. Dziś The Royal Foundation for Early Childhood uruchamia nową kampanię Shaping Us w celu podnoszenia świadomości na temat zmieniającego życie wpływu, jaki możemy wywrzeć, budując wspierający i troskliwy świat dla dzieci i osób, które się nimi opiekują. Skupiając nasz wspólny czas, energię i zasoby na tych najbardziej zapobiegawczych latach, możemy dokonać ogromnej zmiany dla zdrowia psychicznego oraz szczęścia przyszłych pokoleń.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

(ta stylizacja nie zostanie uwzględniona w głosowaniu)

Marynarka - Burberry

Kolczyki - Shyla London

Naszyjnik - Danielle Draper


W ramach startu nowego projektu, Jej Królewska Wysokość udała się do Leeds, aby odwiedzić tamtejszy targ. Tam spotkała się ze sprzedawcami i członkami społeczeństwa, aby porozmawiać o główny temacie kampanii - wczesnym dzieciństwie. Jak można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Pałac Kensington:

Leeds Kirkgate Market został otwarty w 1857 roku i jest domem dla setek lokalnych, niezależnych firm oferujących wszystko - począwszy świeżych owoców i warzyw, przez rzeźników i sprzedawców ryb, a skończywszy na bibliotece, szkole gotowania czy wolontariacie.

Embed from Getty Images


Podczas zwiedzania, księżna Kate miała okazję zamienić parę słów z właścicielami firm zajmującymi się handlem żywności - zarówno z osobami początkującymi jak i tymi, którzy dbają o swój interes już od kilkunastu lat. Głównym tematem przeprowadzonych konwersacji były wrażenia z obejrzanego filmiku wprowadzającego do kampanii Shaping Us oraz podzielenie się swoimi doświadczeniami z wczesnego dzieciństwa.

Embed from Getty Images


Nie zabrakło również spotkania ze zgromadzonymi mieszkańcami.

Embed from Getty Images


Następnie Jej Królewska Wysokość udała się do University of Leeds, aby spotkać się ze studentami kierunku Childhood Studies. Na początku księżna uczestniczyła w wykładzie dotyczącym psychologicznego podejścia, zrozumienia i wsparcia uczenia się dzieci, który obejmował kluczowe obszary rozwoju poznawczego dziecka, emocjonalnych i społecznych aspektów uczenia się oraz ich dogłębnego analizowania. Tuż po jego zakończeniu, księżna podzieliła się swoimi refleksjami ze zgromadzonymi studentami.

Embed from Getty Images


Potem księżna porozmawiała ze studentami na temat opublikowanego filmiku. Ponadto młodzi ludzie opowiedzieli swoje historie i doświadczenia związane z wczesnym dzieciństwem. Jej Królewska Wysokość dowiedziała się również, w jaki sposób studenci - jako przyszli specjaliści w zakresie dzieciństwa - wykorzystają tę wiedzę w celu wsparcia swoich małych podopiecznych.

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszcz - Alexander McQueen

Sukienka - Victoria Beckham

Pasek - Vanzetti

Torebka - Manu Atelier

Kozaki - Gianvito Rossi

Kolczyki - Shyla London

Embed from Getty Images


Filmiki z wizyty:

1 lutego ukazał się kolejny filmik z udziałem księżnej Walii. Tym razem - oprócz niej - pojawili się również przedstawiciele kampanii (Giovanna Fletcher, Fearne Cotton, Ugo Monye, Jax Jones, Leah Williamson, Zara McDermott oraz Stephen Manderson), którzy dokładnie wyjaśniają na czym polega kampania Shaping Us oraz jaki ma wpływ na wczesne dzieciństwo.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

(ta stylizacja nie zostanie uwzględniona w głosowaniu)

Sukienka - Jenny Packham

Kolczyki - Shyla London


Natomiast 3 lutego strona The Royal Foundation Centre for Early Childhood opublikowała filmik przedstawiający rozmowę księżnej Walii z Romanem Kempem (brytyjskim prezenterem radiowym) na temat wczesnego dzieciństwa oraz zdrowia psychicznego.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Kurtka - LK Bennett

Sweter - Holland Cooper

Buty - Blundstone


Cały filmik możecie zobaczyć poniżej:Z kolei 4 lutego księżna Walii podzieliła się swoim zdjęciem z dzieciństwa. Widać na nim kilkumiesięczną Catherine uśmiechającą się do swojego taty, Michaela. Do fotografii została dołączona krótka wiadomość od Jej Królewskiej Wysokości zachęcająca do opublikowania swojego zdjęcia z czasów dzieciństwa oraz podzielenia się swoimi historiami/doświadczeniami z tego okresu życia z innymi osobami:

,,Twarz to najlepsza zabawka dla dziecka''. We wtorek rozpoczęliśmy kampanię Shaping Us, aby podnieść świadomość na temat kluczowej roli, jaką odgrywają wczesne lata w kształtowaniu reszty naszego życia. W ten weekend chciałabym, żebyście wszyscy spędzili czas ze swoimi przyjaciółmi, rodzinami, współpracownikami oraz społecznościami, rozmawiając o swoich wczesnych dzieciństwach i o tym, jak ukształtowały one Wasze życie. Mam nadzieję, że rozważycie również dołączenie do mnie i podzielenie się swoimi fotografiami, kiedy mieliście mniej niż 5 lat, aby pomóc w inicjowaniu rozmów oraz podzieleniu się swoimi wspomnieniami. C


JEŚLI KTOŚ JEST ZAINTERESOWANY NOWĄ KAMPANIĄ KSIĘŻNEJ KATE, MOŻECIE WEJŚĆ NA OFICJALNĄ STRONĘ SHAPING US <TUTAJ>.

Prześlij komentarz