Tusk Conservation Awards 2021 + Wizyta księżnej Kate w Nower Hill High School + Sympozjum Zdrowia Psychicznego + więcej

piątek, 26 listopada 2021

 Te kilka dni były intensywne - nie tylko u mnie, ale także i u pary książęcej. Powiem szczerze, że jestem zaskoczona, że zastałam aż tyle informacji na ich temat. Przechodząc do meritum - w tym poście opisałam wyjścia księcia i księżnej Cambridge - począwszy od Tusk Conservation Awards, przez wizytę w Nower High School, a skończywszy na Sympozjum Zdrowia Psychicznego zorganizowanego przez The Royal Foundation. Nie zabraknie również najnowszych wieści m.in sporu rodziny królewskiej ze stacją telewizyjną BBC oraz koncertu świątecznego, którego organizatorami ma być właśnie para książęca! Po więcej informacji, zapraszam do dalszej części posta!

twitter.com/KensingtonRoyal

22 listopada odbyła się kolejna edycja ceremonii wręczenia nagród - Tusk Conservation Awards, której organizatorem jest Tusk Trust (tej organizacji patronuje książę William od kilku lat). Tegoroczne wydarzenie odbyło się w BFI Southbank w Londynie, a rolę gospodarza pełniła Kate Silverton (znana angielska dziennikarka pracująca dla stacji BBC). Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Tusk Awards:

Nagrody Tusk Conservation Awards, we współpracy z Ninety-One, upamiętniają afrykańskich liderów ochrony przyrody i strażników przyrody oraz ich znaczący wpływ w tej dziedzinie. Ich praca z dziką przyrodą i społecznościami w Afryce chroni przyszłość nas wszystkich.

Embed from Getty Images

Jak sam książę William wyznał:

Te nagrody, które dla mnie osobiście wiele znaczą, odgrywają ogromną rolę w naszej misji zachowania cennej przyrody Afryki dla jej mieszkańców. Niezwykle ważne jest, abyśmy docenili oddanie tych niedocenionych bohaterów i odwagę strażników, którzy dzień i noc narażają swoje życie na pierwszej linii ochrony. Wszyscy mamy wobec nich ogromny dług wdzięczności.

Embed from Getty Images

Tegorocznymi laureatami Tusk Conservation Awards zostali:

  • Simson Uri-Khob (pochodzi z Namibii; przez 30 lat, aż do 2015 roku, pełnił funkcję dyrektora generalnego organizacji Save the Rhino Trust zajmującej się ochroną nosorożców; dzięki jego działaniom, liczba nosorożców wzrosła, a rezerwaty zyskały aż 10 milionów dolarów dochodu i innych świadczeń dla członków do nich należących; otrzymał Prince William Award for Conservation Africa)
  • Suleiman Saidu (pochodzi z Nigerii; od 1999 roku pracuje jako strażnik w Parku Narodowym Yankari; dzięki jego inteligencji, zaangażowaniu i ciężkiej pracy, doprowadził do ograniczenia wypasu bydła na terenie rezerwatu, ukrócenia korupcji oraz drastycznego zmniejszenia poziomu kłusownictwa; otrzymał Tusk Wildlife Ranger Award)
  • Julie Razafimanahaka (pochodzi z Madagaskaru; od kilkunastu lat zajmuje się organizacją pozarządową, której celem jest zapobiec wyginięciom endemicznych gatunków zamieszkujących Madagaskar; dzięki jej działalności, ustanowiono cztery ważne obszary chronione w dystrykcie Ambatondrazaka, gdzie znajdują się duże ilości psów latających; otrzymała Tusk Award for Conservation Africa)

Embed from Getty Images

Książę William również wygłosił swoje przemówienie, w którym powiedział:

[...] Nagrody te zostały utworzone, aby docenić i uczcić inspirujące wysiłki naszych finalistów na rzecz ochrony świata przyrody. Historie, które kryją się za naszymi finalistami i zwycięzcami w tym roku, są naprawdę pokorne, a nigdy bardziej, gdy zostaną umieszczone w kontekście ogromnych wyzwań, z jakimi musieli się zmierzyć podczas pandemii. Ostatnie 18 miesięcy pokazało, że nasze zdrowie i dobre samopoczucie są tak głęboko powiązane ze zdrowiem naszego środowiska i zwróciły uwagę na pilną potrzebę, z jaką wszyscy powinniśmy pracować na rzecz ochrony przyrody.

Embed from Getty Images

Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia ze zwycięzcami.

Embed from Getty Images

Filmik z wydarzenia:


************************************************************************

23 listopada książę William odbył kolejne spotkanie związane z Księstwem Kornwalii przy 10 Buckingham Gate w Londynie.

***********************************************************************

24 listopada księżna Kate odwiedziła Nowe Hill High School w Harrow, aby przyjrzeć się zajęciom prowadzonym w tematyce nauk ścisłych oraz neurotyki i rozwoju we wczesnym dzieciństwie. Jak podał do informacji Pałac Kensington:

Ta wizyta ma miejsce po tym, jak Jej Królewska Wysokość uruchomiła The Royal Foundation Centre for Early Childhood tego lata, które ma na celu zwiększenie świadomości i działania na rzecz niezwykłego wpływu wczesnych lat na dalszy rozwój. Księżna dołączy do lekcji nauki grupy uczniów z 8 klasy, które odbyło się w ramach projektu badawczego prowadzonego przez Uniwersytet Oksfordzki. Jej celem jest zakorzenienie kluczowych zasad rozwoju wczesnego dzieciństwa i neuronauki w uczniach.

Embed from Getty Images

W dalszej części oświadczenia można przeczytać:

Nacisk tych badań jest silnie związany z księżną i jej pracami na temat wczesnego dzieciństwa czyli zrozumienia kluczowego znaczenia wczesnego rozwoju dziecka i jego wpływu na długoterminowe zdrowie, samopoczucie i potencjał jednostki w przyszłości. Lekcje te głównie koncentrowały się na neuronauce, która wyjaśnia, w jaki sposób zachowanie opiekuna ma kluczowe znaczenie dla rozwoju dzieciństwa i przyszłych wyników w życiu dzieci.

Embed from Getty Images

W czasie prowadzonych zajęć, księżna porozmawiała z uczniami o ich wiedzy na temat działania ludzkiego mózgu. Miała okazję zadać pytanie o samopoczucie podczas ich pobytu w szkole oraz czy posiadają jakieś doświadczenia z wczesnego dzieciństwa, które wpływają na ich obecne funkcjonowanie. Podczas rozmowy z jednym z uczniów, Kate powiedziała:

Byłam tak zafascynowana, kiedy dowiedziałam się o tym po raz pierwszy. Jak powstają mózgi dzieci i jak się rozwijają oraz co to oznacza dla nas, gdy dorośniemy. [...] Stale o tym myślcie, rozmawiajcie ze swoimi przyjaciółmi. Odegraliście naprawdę dobrą robotę, jestem pod wrażeniem. Dziękuję, że mnie zaprosiliście.

Embed from Getty Images

Filmik z wizyty w szkole:

Jak się okazało - księżna udała się również do Pałacu Buckingham, aby uczestniczyć w spotkaniu z dyrektorami naczelnymi różnych brytyjskich akademii, których temat wczesnego dzieciństwa wzbudza w ich zainteresowanie i ciekawość. W razie rozmów z ekspertami i liderami, omawiano wyniki badań, które były prowadzone na Uniwersytecie Oksfordzkim.

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszcz - Hobbs London

Sweter - Hobbs London

Kolczyki - Daniella Draper

Szpilki - Gianvito Rossi

Embed from Getty Images

*************************************************************************

25 listopada odbyło się sympozjum, które dotyczyło zdrowia psychicznego. To wydarzenie zostało zorganizowane przez The Royal Foundation, którego reprezentantem był książę Cambridge. Uczestnikami byli przewodniczący służb ratowniczych w całym Zjednoczonym Królestwie, m.in dyrektorzy naczelni Krajowej Rady Komendantów Policji, Krajowej Rady Komendantów Straży Pożarnej, Stowarzyszenia Dyrektorów Naczelnych Pogotowia Ratunkowego oraz reprezentanci Straży Przybrzeżnej w Wielkiej Brytanii. W czasie sympozjum, służby podpisały zobowiązanie mające na celu wsparcia dobrostanu ich personelu i wolontariuszy.

Embed from Getty Images

W trakcie swojego przemówienia, książę William ogłosił nowe zobowiązanie zawierające pakiet wsparcia zdrowia psychicznego - Blue Light Together - w które była również zaangażowana The Royal Foundation. Wtedy podjęto współpracę z liderami służb ratunkowych i organizacjami charytatywnymi, aby zmienić kulturę pracy w zakresie zdrowia psychicznego i zapewnić specjalistyczne wsparcie w nagłych wypadkach ratowników i ich rodzin. W swojej przemowie wyznał:

To bezprecedensowa umowa, która wysyła potężny komunikat do wszystkich ratowników, że zdrowie psychiczne jest i pozostanie priorytetem dla brytyjskich służb ratunkowych. Oznacza to, że po raz pierwszy zostanie przyjęty i zintegrowany z ich miejscami pracy jednolity zestaw standardów wspierania zdrowia psychicznego ratowników. To kluczowy krok w zapewnieniu odpowiedniej ochrony pracownikom i wolontariuszom, którzy tak niestrudzenie pracują dla naszego narodu.

Embed from Getty Images

W tym zobowiązaniu zawarte jest, że każda organizacja służb ratunkowych ma za zadanie:

  • Traktować priorytetowo zdrowie psychiczne w miejscu pracy, opracowując i dostarczając systematyczny program działań
  • Aktywnie dbać o to, aby projektowanie pracy i kultura organizacyjna wpływały na pozytywne wyniki w zakresie zdrowia psychicznego
  • Promować otwartą kulturę wokół zdrowia psychicznego
  • Zwiększyć pewność i możliwości organizacji
  • Zapewnić narzędzia i wsparcie zdrowia psychicznego pracowników
  • Zwiększyć przejrzystość i odpowiedzialność dzięki raportom wewnętrznym i zewnętrznym

Embed from Getty Images

Podczas sympozjum pokazano filmik z udziałem księcia Williama. W nim porozmawiał z asystentką opieki w nagłych wypadkach, Chloe Taylor oraz ratownikiem medycznym, Willem Parishem o zarządzaniu zdrowiem psychicznym na pierwszej linii frontu. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie The Royal Foundation:

W tej osobistej rozmowie, która została nagrana w zeszłym tygodniu, książę Cambridge, Will i Chloe dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w nagłych wypadkach i wpływem, jakie te doświadczenia mogą wpłynąć na zdrowie psychiczne. Omawiają również mechanizmy radzenia sobie i potrzebę zapewnienia ratownikom narzędzi i wsparcia, aby byli w stanie sobie z tym wszystkim poradzić.

Poniżej prezentuje się fragment nagrania:

A poniżej całość:

************************************************************************

 24 listopada książę William, jako patron organizacja Flora and Fauna International, uczestniczył w kolacji w restauracji Oswald's przy 25 Albemarle Street w Londynie.

*************************************************************************

Od pewnego czasu stacja telewizyjna BBC przygotowywała nowy dokument na temat rodziny królewskiej. Jak się okazało, jej najnowsza produkcja opiera się na walce z mediami księcia Cambridge i księcia Sussex. Tytuł tego dokumentu to The Princes and the Press. Niedługo potem pojawiły się informacje, że Królowa Elżbieta II, wraz z księciem Karolem i księciem Williamem zjednoczyli swoje siły, aby zagrozić BBC bojkotem. Twierdzą, że w tym filmie dokumentalnym zarzucana jest brutalna wojna informacyjna między członkami rodziny królewskiej. W oświadczeniu Pałacu Buckingham, Pałacu Kensington oraz Clarence House można przeczytać, że w dokumencie przedstawiono ,,przesadzone i bezpodstawne działania'', które ,,przedstawia się jako prawdziwe fakty''.

Co myślicie o tej całej sytuacji? Jeśli ktoś byłby zainteresowany obejrzeniem tego dokumentu, można go zobaczyć TUTAJ.

********************************************************************

Na początku grudnia w Westminster Abbey ma odbyć się świąteczny koncert kolęd. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że organizatorką tego wydarzenia jest księżna Cambridge! Co ciekawe - pojawiły się informacje, że na tym wydarzeniu ma być również obecny książę William z dziećmi - księciem Georgem, księżniczką Charlotte i księciem Louisem! Za transmisję telewizyjną tym razem będzie odpowiadać stacja ITV. Podobno jest to odpowiedź na bojkot stacji BBC, która prawdopodobnie wcześniej miała to wydarzenie transmitować.

************************************************************************

Z powodu problemów zdrowotnych brytyjskiej monarchini, poddani zaczęli się zastanawiać czy w tym roku odbędą się święta Bożego Narodzenia z udziałem jej najbliższej rodziny w Sandringham. Jak się okazało, królowa czuje już się lepiej i oznajmiła, że w tym roku ugości swoich bliskich przy świątecznym stole. Mówi się również, że na mszy w kościele św. Marii Magdaleny będzie również obecny książę Louis!



************************************************************

Jak widzicie - na Zamku Windsor można już poczuć świąteczny nastrój! A wy - nie możecie się doczekać Bożego Narodzenia?


1 komentarz

  1. Dużo się dzieje. Kibicuję rodzinie królewskiej w nierównej walce z mediami. Piękna, tradycyjnie przystrojona choinka.

    OdpowiedzUsuń