Dzień Kanady, Kate i William na Tea Party, videorozmowa z Andy Murray'em, księżna dla Tiny Happy People

sobota, 18 lipca 2020

1.07.2020 r. księżna Kate i książę William połączyli się na wideorozmowie z personelem szpitala Surrey Memorial Hospital w Kolumbii Brytyjskiej.Kate i William usłyszeli o doświadczeniach personelu podczas pandemii i przemyśleniach na temat tego, jak ta monumentalna zmiana wpłynęła na nich i ich rodziny. Rozmowa odbyła się z okazji Dnia Kanady.

Surrey Memorial Hospital staff get royal thank you - NEWS 1130

KATE MIAŁA NA SOBIE:
sukienka - Alexander McQueen


****

5.07.2020 r. książę i księżna Cambridge wzięli udział w Norfolk Tea Party, na którym pojawili się lekarze ze szpitala Queen Elizabeth w King’s Lynn w Norfolk. Placówka od lat przyjmuje wielu członków rodziny królewskiej, ponieważ mieści się blisko Sandringham.

Duke and Duchess of Cambridge celebrate NHS birthday at tea party ...

Oprócz obchodów 72-lecia National Health Service, tego dnia świętowano także 40-lecie istnienia szpitala.

Pin on Latest Posts

William i Kate rozmawiali z Suzie Vaughan, praktykantką oddziału operacyjnego w QEH, która podczas pandemii spędziła dziewięć tygodni z dala od swojej rodziny.
"To była trudna decyzja, ale chciałam zapewnić córkom bezpieczeństwo, więc wprowadziły się do mojej siostry. Pracowałam na oddziale intensywnego leczenia COVID i na oddziale ratunkowym COVID podczas pandemii. Ostatnie trzy miesiące były wyczerpujące fizycznie i emocjonalnie, a wizyta Księcia i Księżnej jest wyrazem uznania dla ciężkiej pracy, którą każdy z nas włożył, aby zapewnić naszym pacjentom bezpieczeństwo. ~ Suzie

Duchess Kate premiers Beulah 'Shalini' dress for NHS tea party ...

KATE MIAŁA NA SOBIE:
sukienka - Beulah London's
kolczyki - Patrick Mavros
szpilki - Rupert Sanderson

***

10.07.2020 Kate połączyła się na wideorozmowie z tenisistą Andy Murray'em oraz uczniami Bond Primary School w Londynie.

Watch: Duchess of Cambridge & Andy Murray surprise school children ...

W styczniu 2018 r. księżna odwiedziła tę szkołę, aby zobaczyć prace Wimbledon Junior Tennis Initiative (WJTI). Program ma na celu zaoferowanie większej liczbie dzieci możliwości doświadczenia gry w tenisa, a także pokazanie, w jaki sposób uczestnictwo w sporcie może rozwinąć umiejętności życiowe i wartości, takie jak praca zespołowa, dyscyplina i sprawiedliwość.

Kate Middleton surprises schoolchildren as Andy Murray joins video ...

Kate próbowała podsycić atmosferę wśród dzieci, zadając im ekscytujące pytanie: „Gra w tenisa dla Wielkiej Brytanii. Jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim. Jest byłym numerem jeden na świecie. Czy domyślacie się, kto to może być?"
Oczywiście chodziło o Andy'ego Murray'a, który pojawił się w tamtym momencie na ekranie.

Kate Middleton and Andy Murray team up to serve best surprise to ...

„Andy, czy masz jakieś wskazówki dla tych chłopaków, jeśli chcą zająć się tenisem bardziej profesjonalnie?” - zapytała księżna.
„Najważniejsze jest to, żeby się dobrze bawić” - odpowiedział - „Jeśli sprawia ci to przyjemność, możesz lepiej wykorzystać swoje lekcje i ćwiczenia. Posłuchaj swojego trenera, to bardzo ważne. To dwie najważniejsze rzeczy w twoim wieku. Ale wygrywanie i przegrywanie nie jest najważniejsze. Najważniejsza jest radość z uprawiania sportu i aktywność. Jeśli zdecydujesz się wybrać go jako swoją karierę, oczywiście wygrana i przegrana nieco się zmieni ”.

Kate Middleton Wears Tennis Dress | PEOPLE.com

KATE MIAŁA NA SOBIE:
sukienka - Low Stock
kolczyki - Monica Vinader

***

14.07.2020 r. Pałac Kensington ogłosił, że księżna Cambridge poparła ogólnokrajową akcję Tiny Happy People, platformy BBC, zapewniającą zasoby i wsparcie rodzicom i opiekunom dzieci w wieku 0–4 lat.

Duchess of Cambridge works with BBC on 'Tiny Happy People' to fill ...

Kate od jakiegoś czasu jest zaangażowana w projekt. W listopadzie zostało nagrane spotkanie z zespołem BBC ds. Rozwoju i edukacji dzieci, a następnie z dyrektorem generalnym BBC. Księżna dzieli się w odcinkach swoimi doświadczeniami, zabawami oraz grami. Wzięła udział w odcinku o The Science of Singing to Bump oraz o tym, jak kontakt wzrokowy ważny jest dla rozwoju języka. Kate dołączyła do grupy rodziców z dziećmi, na specjalnym spotkaniu w Sandringham. 

Duchess Of Cambridge Opens Up About Being First-Time Mom To George

Księżna powiedziała „Louis nie rozumie czym jest dystans społeczny. Chce przytulać wszystko, a zwłaszcza dzieci młodsze od niego."

Pin em Cambrige Family

KATE MIAŁA NA SOBIE:
sukienka - Emilia Wickstead's
koturny - Castaner Carina

10 komentarzy

 1. Zuzanno, myślę, że warto zaktualizować listę polecanych blogów. Niektóre z nich "straciły swój sens" i chyba nie chciałabyś takowych promować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodzę się. Nie chcę nikogo bron Boże hejtowac, ale blog o DRK naprawdę stracił na wartości..

   Usuń
 2. Zuzanno, przegapilam powrot bloga! Bardzo się cieszę, że znow zaczęlas ti pisac (choc zwazywszy, ze ostatnio robilas to latem, nie jest pewne, czy znow nie rzucilas pisania). Mam sporo do nadrobienia, ale pisz, proszę. Bardzo mi tego miejsca w internecie brakowało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety chyba Twoja radość jest przedwczesna. Jak słusznie zauważyłaś, ostatni wpis pochodzi z lipca, więc można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że powtarza się klasycna sytuacja: porzucenie bloga, długa cisza, ignorowanie pytań i komentarzy czytelników, po czym nagle huczny powrót, przeprosiny i zapowiedź poprawy i zmian, a potem... znów cisza i powtórka z rozrywki. Zresztą nie pierwszy raz. Brak postów jest całkowicie zrozumiały (brak czasu/weny), ale kontakt z czytelnikami to coś innego. Była iskierka nadziei, że może nowy rok coś zmienił w podejściu, ale jak widać... niestety. Szkoda.

   Usuń
  2. Co najbardziej kuriozalne, ten blog umarł i ani słowa o tym, a blogi autorki jak najbardziej działają i to na bieżąco :)

   Usuń
  3. Dziś urodziny księżnej, a tu nadal ani słowa. Niestety blog umarł po raz drugi...

   Usuń
  4. Jest mi przykro, bo dopiero teraz mogę się z Wami skontaktować iodpisać na komentarze. Niestety nie mogłam się udzielać na blogu, ponieważ miałam "zakaz". Prowadzone były czynności związane z odzyskaniem domeny .pl i kradzieżą wpisów, jednak wczoraj otrzymałam informacje, że prawdopodobnie nie uda się tego osiągnąć... bardzo nad tym ubolewam, ponieważ wiem, ile traci ten blog bez prawidłowej domeny. Mam nadzieję jednak, że od lutego będziemy już w stałym kontakcie!

   Usuń
  5. Zuzanno, jednak do innych swoich blogów dostęp miałaś, więc mogłaś tam zamieścić odpowiednią informację. Mogłaś też np. zamieścić komentarz tutaj (o wiele wcześniej) albo na innych blogach królewskich. Miałaś wiele możliwości dotarcia do czytelników i gdybyś chciała to zrobić, realizacja nie stanowiłaby żadnego problemu. A ten tekst o możliwym stałym kontakcie w lutym... Ile już było takich zapowiedzi i innych obiecanek? Więc
   proszę cię, bez kolejnych bajek. To już naprawdę nie jest fajne. Ludzie nie lubią być ignorowani (i tu, i gdy np. pytali dawniej o los bloga Cambridge na Twoich innych stronach, co pozostawało bez odpowiedzi). Miej do nas i do siebie trochę szacunku.

   Usuń
 3. Jeśli czytal ktoś mojego bloga o Sophie to ma on teraz nowy adres : https://countessandduchess.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie chcę być niemiła dla autorek bloga, ale znowu okazujecie brak szacunku swoim czytelnikom. Zapowiadacie huczne powroty, obiecujecie, że od lutego będziemy w kontakcie, a jest szesnasty marca, połowa miesiąca i nadal nic. Trochę szacunku, dziewczyny

  OdpowiedzUsuń